Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

USA - Sezon i pogoda

Pogoda. Generalnie jest podobnie jak w Polsce (nie mówię tu o południowych stanach jak południe Arizony czy New Mexico oraz o Alasce) – w Wyoming, Montanie czy Idaho wiosna zaczyna się w maju (w wyżej położonych miejscach śnieg leży do końca czerwca), ale już w Utah jest w maju bardzo ciepło bardzo (zależy to też od wysokości).

Najlepszy okres do wyjazdu to kwiecień-maj (jeżeli planujemy stany południowe) i maj-czerwiec na północne stany. Może być też połowa września-koniec października, na obydwie części USA. Odradzam natomiast lato – tłumy i upały, wyższe ceny noclegów i benzyny. Zimą może być ciekawie, ale… jest zimno... i wcześnie robi się ciemno, więc jest mało czasu na zwiedzanie. (AD)

 

Sezon. Jak wyżej. Dobre wyjście to udanie się po prostu na szlak. Amerykanie są okropnie wygodni i 90% z nich nie odchodzi dalej niż milę od swego auta, i tylko po wylanym betonem szlaku. (AD)

Aktualna pogoda.

Autor

Adam Dęby - lat 33, z wykształcenia historyk, z pasji włóczykij. Obecnie obywatel stolicy disco-polo (Białystok). 7 lat w USA (6 lat pracował w bibliotece, skazany wręcz na książki, przewodniki i filmy). Kocha podróże bez większego celu, góry oraz dobre piwo. Zjeździł całe Stany.

Piotrek - Od sześciu lat mieszka w USA. Jednym z jego ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu jest zwiedzanie nowych terenów, głównie parków narodowych.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)