Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Meksyk - Sezon i pogoda

Pogoda. W zasadzie jedyny okres, który należy omijać, to okres huraganów czyli wrzesień, październik i początek listopada. Poza tym ciepło i miło przez cały rok. (MC)

Sezon. W Meksyku są tak naprawdę dwa sezony:
1) Latynoamerykański – tamtejsze dzieciaki mają długie wakacje zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Tym samym druga połowa grudnia, styczeń i luty to miesiące wysokiego sezonu.
2) Europejski – Europejczycy i Amerykanie z kolei głównie podróżują od czerwca do sierpnia.

Wrzesień i październik to znowu pora deszczy i huraganów. Jeżeli szukacie spokoju, to polecam wiosnę lub listopad i początek grudnia. (MC)

 

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Meksyk?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Roksana Nawrocka - w Meksyku mieszka i pracuje od października 2008. W przerwie od pracy zwiedza najbliższe okolice, czyli stany Michoacan, Queretaro, Mexico City, Hidalgo, Guanajuato i Jalisco.

Maciej Chraplak - o podróżach wie coś. Wciąż nie tyle, ile by chciał. Ale uczy się, uczy. Poznaje i coraz więcej rozumie.

Zuza Reda - Urodziła się w Warszawie, jako dziecko mieszkała w Anglii. W Meksyku spędziła cztery lata. Obecne żyje w Irlandii, skąd freelancersko pisze dla „Rzeczpospolitej”, „Podróży”, mediów irlandzkich. Startuje też z radiowym programem, poświęconym żyjącym w Dublinie obcokrajowcom. A gdy tylko ma wolną chwilę, gdzieś jedzie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)