Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Meksyk - Gdzie spać

Ceny zmieniają się w zależności od regionu. Najdrożej jest oczywiście w miejscowościach nadmorskich. Tam osoby o niebieskich oczach i jasnej karnacji zawsze uchodzą za Amerykanów i płacą za to odpowiednio dużo. W przypadku tych miejscowości polecam nocleg w motelach, które uchodzą tu za przybytki wszelkiego grzechu, ale za to można się przespać za około 120 pesos, co w tych rejonach jest rzadkością. Należy jednak pamiętać, że średni pobyt w motelu liczy sobie 6 godzin. Warto więc zaznaczyć, ze zostaniecie odpowiednio dłużej.

Co do noclegów w hotelach o wyższym standardzie, jedną noc w trzygwiazdkowym hotelu w pobliżu zabytkowego centrum w stolicy można wykupić już za 400 pesos/4 osoby.

Ważne jest też, że pokój standard to zazwyczaj pokój dwuosobowy. Prosząc o pokój, podwójny („doble”), zostaniecie zakwaterowani w pokoju w dwoma małżeńskimi łożami. W tego typu hotelach śniadanie jest wliczone w cenę. (RN)

Przewodnicy

Znasz dobrze Meksyk?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Roksana Nawrocka - w Meksyku mieszka i pracuje od października 2008. W przerwie od pracy zwiedza najbliższe okolice, czyli stany Michoacan, Queretaro, Mexico City, Hidalgo, Guanajuato i Jalisco.

Maciej Chraplak - o podróżach wie coś. Wciąż nie tyle, ile by chciał. Ale uczy się, uczy. Poznaje i coraz więcej rozumie.

Zuza Reda - Urodziła się w Warszawie, jako dziecko mieszkała w Anglii. W Meksyku spędziła cztery lata. Obecne żyje w Irlandii, skąd freelancersko pisze dla „Rzeczpospolitej”, „Podróży”, mediów irlandzkich. Startuje też z radiowym programem, poświęconym żyjącym w Dublinie obcokrajowcom. A gdy tylko ma wolną chwilę, gdzieś jedzie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)