Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kanada - Na co uważać

Mieszkańcy. Godni zaufania.

Kanty i oszustwa. Brak.

Woda. W kranach woda jest zdatna do picia, ale obowiązuje zwyczajowa ostrożność przy piciu wody z nieznanych źródeł (strumienie górskie).

Ciemne miejsca. Vancouver to kanadyjska stolica bezdomnych, szacuje się że jest ich 20 tys. Okupują tę samą dzielnicę w której są tanie hostele. Spacery po zmroku w tym rejonie to sport ekstremalny.

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. (dodaj swoje informacje)

Trudności w poruszaniu się po kraju. Drogi są dobrej jakości, ale sieć dróg jest słabo rozwinięta – to ogromny i mało zaludniony kraj.

W górach, szczególnie na wiosnę, schodzą lawiny i robią się zawały na przełęczach. Wtedy trzeba sobie zrobić przerwę w podróży na dwa dni, albo zrobić objazd długości np. 700km.

 

Przyroda. Niedźwiedzie! W górach aż się od nich roi. Jadąc przez mniej uczęszczany rejon można spotkać misia na przykład wypoczywającego na środku drogi. To generalnie płochliwe zwierzęta, wystarczy zachowywać się głośno, żeby je wystraszyć z daleka.

Choroby. Brak.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Kanadę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Wojtek Paczos - lubliniak, absolwent (oby wkrótce) ekonomii w SGH; związany z KTE Tramp i Grupą Wyprawową chate.pl. Chodzi po górach niskich i wysokich, pstryka fotki i pisze relacje. Kiedy chce odpocząć od gór, jedzie do dżungli albo na pustynię. Słucha dużo rocka i trochę reggae, czyta tylko o podróżach albo makroekonomii, dużo śpi i uwielbia kawę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)