Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kanada - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. „I am Canadian!”. Kanadyjczycy są bardzo dumni ze swojej kanadyjskości i niezwykle czuli na punkcie swojej odrębności od Amerykanów. I faktycznie, jest to społeczeństwo inne od amerykańskiego, co widać nawet gołym okiem: to naród szczupłych, wysportowanych i aktywnych obywateli.

W Zachodniej Kanadzie dużą niechęcią darzy się „French Canadians”, czyli mieszkańców Quebecu.

 

Mieszkańcy. Kanadyjczycy „od pokoleń”, Kanadyjczycy w drugim i pierwszym pokoleniu, Indianie i Eskimosi.

W Albercie żyją pracowici i bogaci. W Kolumbii Brytyjskiej żyją wyluzowani i alternatywni oraz rybacy i drwale. W Jukonie żyją ci, którzy lubią marznąć i polować na łosie.

 

Przydatne języki. Angielski. Urzędowym jest również francuski, ale używanie tego języka przyniesie wam tylko niechęć miejscowych.

Święta. Co dwa miesiące wypada jakieś pojedyncze święto, które Kanadyjczycy łączą w długi weekend i jadą w góry.

Jedzenie. Dominuje kuchnia amerykańska, czyli hamburgery i steki. Warto zjeść naleśniki z syropem klonowym. Na lunch kawa z mufinkiem w Starbucks’ie.

Religia. Katolicyzm i sporo kościołów protestanckich.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Liść klonowy (np. w drewnie). Butelkę syropu klonowego, a z Jukonu butelkę syropu z brzozy. Słoik masła orzechowego. T-shirt z niedźwiedziem grizzly.

Znasz dobrze Kanadę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Wojtek Paczos - lubliniak, absolwent (oby wkrótce) ekonomii w SGH; związany z KTE Tramp i Grupą Wyprawową chate.pl. Chodzi po górach niskich i wysokich, pstryka fotki i pisze relacje. Kiedy chce odpocząć od gór, jedzie do dżungli albo na pustynię. Słucha dużo rocka i trochę reggae, czyta tylko o podróżach albo makroekonomii, dużo śpi i uwielbia kawę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)