Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Alaska - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres (krajoznawczo i górsko) to maj sierpień. Maj może być nieco deszczowy. Z kolei wrzesień na Alasce, jeśli tylko jest pogodny -  jest niezwykle urokliwy. Zbocza gór i lasy prezentują się w pełnej gamie jesiennych barw.

Jednak jest pewne ryzyko: jeśli wybieracie się w góry, wrzesień to zdecydowanie za późno. Zazwyczaj w połowie tego miesiąca spada pierwszy śnieg, tzw. termination dust (termin ze slangu budowlanego: pierwszy śnieg zawsze oznaczał koniec prac budowlanych), temperatury znacząco spadają, a wezbrane górskie rzeki stają się bardzo groźne.

Alaska, z racji swojego położenia to obszar występowania tzw. białych nocy. Jest to niesamowite uczucie, kiedy w środku czerwca o godzinie 23.00 jest jasno jak w południe.

 

Sezon. „Uczuleni” na tłum nie powinni się obawiać: jeśli tylko zboczy się odrobinę ze szlaków utartych przez najbardziej popularne przewodniki - nie ma obaw o natłok turystów.

Aktualna pogoda.

Autor

Marta Rękas - lublinianka, studentka SGH; swoje dwie pasje – podróżowanie i góry stara się łączyć w wyprawach w dalekie: odwiedziła kraje Azji Centralnej, spędziła ponad trzy miesiące w północnej Kanadzie i na Alasce. Jej szlaki górskie prowadziły od naszych sielskich Beskidów  przez rumuńskie Karpaty, kanadyjskie Góry Skaliste, góry Alaski, pasma Ałtaju, Tien-Szanu i Pamiru. W ubiegłym roku stanęła na szczycie Piku Niepodległości (7134 m n.p.m.); w wolnym czasie oddaje się lekturze książki podróżniczej przy akompaniamencie dobrego, rockowego grania.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)