Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Alaska - Highlight

Koniecznie przeczytaj też nasz główny przewodnik po USA.

The Last Frontier”, jak nazywają ją Amerykanie, to nie tylko McKinley, rurociąg z ropą i wszędobylskie misie grizzly. Alaska to niezwykli ludzie: obok nielicznych Amerykanów, którzy zdecydowali się na życie poza tzw. lower 48○  żyją tu przedstawiciele rdzennych ludów północy – Eskimosi i Aleuci, którzy do dziś pielęgnują swoją kulturę i zwyczaje.

Jeśli szukacie miejsca, gdzie można naprawdę poczuć bezkres przestrzeni oraz autentycznie zachwycić się naturą, gdzie życie płynie wolniej i spokojniej – czas na Alaskę. (Marta Rękas)

Autor

Marta Rękas - lublinianka, studentka SGH; swoje dwie pasje – podróżowanie i góry stara się łączyć w wyprawach w dalekie: odwiedziła kraje Azji Centralnej, spędziła ponad trzy miesiące w północnej Kanadzie i na Alasce. Jej szlaki górskie prowadziły od naszych sielskich Beskidów  przez rumuńskie Karpaty, kanadyjskie Góry Skaliste, góry Alaski, pasma Ałtaju, Tien-Szanu i Pamiru. W ubiegłym roku stanęła na szczycie Piku Niepodległości (7134 m n.p.m.); w wolnym czasie oddaje się lekturze książki podróżniczej przy akompaniamencie dobrego, rockowego grania.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)