Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Salwador - Sezon i pogoda

Pogoda. Salwador ma typowy klimat tropikalny z dwiema porami roku: suchą i deszczową. Pora deszczowa trwa od maja do października. Nie ma natomiast czegoś takiego jak najlepszy czy najgorszy okres na odwiedziny. Każda z pór ma swoje wady i zalety, ale żadna nie jest przeszkodą.

W porze deszczowej nie liczcie na to, że przydarzy się wam dzień bez deszczu, pada codziennie. Jednak opady pory deszczowej w żaden sposób nie przypominają naszych zimnych nieprzyjemnych ulew. Deszcz nie trwa dłużej niż 2-3 godziny dziennie. Czasem zdarza się też że pada wcześnie rano i potem mamy cały dzień suchy i słoneczny.

W porze suchej natomiast zdecydowanie łatwiej planować wszelkiego rodzaju wypady, szczególnie te górskie. Sprzyja także uprawianiu sportów wodnych oraz wyprawom w odleglejsze zakątki kraju, gdzie w porze deszczowej trafić można na trudno przejezdne nieutwardzone, piaszczyste drogi.

Tropikalne huragany znad Zatoki Meksykańskiej nie stanowią zagrożenia dla Salwadoru. Huragany znad Oceanu Atlantyckiego też bardzo rzadko docierają z całą swoją mocą - wyjątkiem był rok 1998 kiedy to huragan Mitch spustoszył Salwador oraz sąsiednie Honduras, Gwatemalę i Nikaraguę.

Średnia temperatura w lipcu to 220 stopnie, w styczniu niewiele więcej, bo 23 stopnie.

 

Sezon. Mimo że turyści przybywają do Salwadoru przez cały rok, prawdziwy sezon turystyczny w tej części świata zaczyna się wraz z zakończeniem pory deszczowej, tzn. w październiku. Wtedy przybywają spragnieni słońca i plaż turyści z Ameryki Północnej (głównie z USA i Kanady). Wtedy też ożywają miasteczka wybrzeża Pacyfiku. Sezon trwa aż do maja.

Turystyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branży tamtejszej gospodarki, jednak Salwador nigdy nie będzie przypominać „załatwiających” turystów niemal hurtowo Tunezji czy Egiptu. Turyści przybywający do Salwadoru to w dużej mierze mieszkający w Stanach Zjednoczonych emigranci z Salwadoru. Nie są męczący, a ich obecność z całą pewnością nie odbierze wam przyjemności zwiedzania.

 

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Salwador?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Pająk – wałbrzyszanin, absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i podróżnik amator (25 państwa, 4 kontynenty). Specjalizacja: Europa oraz Ameryka Środkowa i Karaiby. Współpracuje z Ambasadą Federacyjnej Rep. Brazylii w San Salwadorze.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)