Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Salwador - Na co uważać

Mieszkańcy. Szukając wymarzonej plaży pamiętajcie, że część z nich należy do zamkniętych ośrodków wypoczynkowych lub osób prywatnych, a dostępu do nich strzegą uzbrojeni po zęby ochroniarze. Nie próbujcie rozbijać obozowisk na plaży, jeśli nie macie pewności, że jest to tzw. plaża publiczna.

Kanty i oszustwa. (dodaj swoje informacje)

Woda. Mieszkańcy San Salwadoru zapewniają, że woda w stolicy jest zdatna do picia, i mimo iż nikt z mieszkających w Salwadorze moich znajomych nigdy nie miał żadnych uwag co do jej czystości, z przyzwyczajenia zawsze korzystam z wody butelkowanej lub uprzednio zagotowanej.

Teoretycznie stan wody w pozostałych częściach kraju tylko w nieznaczny sposób odbiega od tego w San Salwadorze, ale w miejscowościach nadmorskich wielokrotnie spotykałem się z informacją, że woda w kranie nie jest zdatna do picia. Osobiście zalecam korzystanie z wody butelkowanej lub uprzednio przegotowanej.

 

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. O ile przydrożne stragany na których kupić można orzechy kokosowe czy wyroby miejscowego rękodzieła mają swój urok, to większość z nich jest jednak zmorą San Salwadoru. Uliczni handlarze stawiają swoje stragany dosłownie wszędzie, bardzo często na głównych ulicach wylotowych z miasta blokując całe pasy ruchu i tworząc przy okazji gigantyczne korki ciągnące się kilometrami w głąb miasta.

Trudności w poruszaniu się po kraju. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. Brak zagrożeń epidemiologicznych. Żadne szczepienia nie są wymagane.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Przewodnicy

Znasz dobrze Salwador?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Pająk – wałbrzyszanin, absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i podróżnik amator (25 państwa, 4 kontynenty). Specjalizacja: Europa oraz Ameryka Środkowa i Karaiby. Współpracuje z Ambasadą Federacyjnej Rep. Brazylii w San Salwadorze.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)