Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Puerto Rico - Transport i poruszanie się po kraju

Nie funkcjonuje żaden regularny transport międzymiastowy.

Autobus. Brak

Minibusy/shared taxi. Miejska legenda i Lonely Planet twierdzą, że międzymiastowe minibusy istnieją. Ja jednak nigdy żadnego nie widziałam, nie znam też nikogo, kto doświadczył takiego sposobu podróżowania.

Samochód. Portoryko to USA, wszystko jest przystosowane dla samochodów. To dlatego komunikacja lokalna międzymiastowa w praktyce nie istnieje. Samochód to w zasadzie jedyna możliwa opcja. Wynajem przebiega przy minimum formalności (należy posiadać kartę kredytową do kwoty wynajmu + kaucji oraz prawo jazdy). Koszt: od 35$/doba, paliwo: ok. 0,8/galon (ok. 3,8 l).

Promy/łodzie. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Brak

Autostop. Nie funkcjonuje.

Taksówki. Z reguły mają taksometry, ale dobrze potwierdzić kwotę przed rozpoczęciem kursu. Za piętnastominutowy minutowy kurs zapłacimy ok. 15$, ceny wykazują jednak silną zależność od popytu.

Riksze. (dodaj swoje informacje)

Rower. Na rowerach w San Juan jeździ grupa policjantów i chyba trzy osoby prywatne. Wbrew opinii mieszkańców największym problemem nie są kierowcy mordercy, brak ścieżek rowerowych i dziurawe drogi, ale duża wilgotność powietrza utrudniająca oddychanie niewprawionym. Sprawdziłam na własnej skórze – dla wytrwałych.

Jedyna wypożyczalnia jaką znalazłam w San Juan znajduje się w Viejo San Juan tuż przy stacji autobusowej.

 

Samolot. (dodaj swoje informacje)

Metro. Metrem w San Juan nazywa się pociąg miejski. Podziemnego metra w naszym rozumieniu nie ma.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Wbrew pozorom podróżowanie po Karaibach jest kosztownym wyzwaniem. Promy kursują jedynie na Dominikanę (ok. 70$). Możemy również wybrać się w rejs wycieczkowy po okolicznych wyspach (minimum cztery dni – 399$).

Samolotem dostaniemy się z łatwością do Nowego Jorku i na Florydę (kilka połączeń dziennie JetBlue i SpiritAir, od 70$ z opłatami) oraz na Dominikanę (od 80$ z opłatami). Nie mniej takie kierunki jak Jamajka czy Ameryka Południowa pomimo faktycznej bliskości będą wymagały od nas przesiadki, najczęściej w USA. Bezpośrednio możemy polecieć również na większe wyspy Antyli (linia LIAT).

Przewodnicy

Znasz dobrze Puerto Rico?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Agata - rocznik 1983, absolwentka różnych kierunków ukończonych mimo nieustającej potrzeby podróżowania. Fanka każdego sprzętu, który ułatwia przemieszczanie się: żegluje i pedałuje, spływa kajakami, od czasu do czasu dosiada konia. A że czasem w podróży się zagalopuje i trafi na obcojęzycznych, opanowała płynnie angielski, hiszpański i włoski. Obecnie na praktyce w Puerto Rico.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)