Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuba - Sezon i pogoda

Pogoda. Kuba objęta jest działaniem dwóch klimatów: podrównikowego wilgotnego oraz równikowego, wybitnie wilgotnego, w południowej części kraju. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 25°C. Z końcem lata i jesienią Kubę nawiedzają silne wiatry i cyklony. (ŁR)

Na Kubie nie występują duże różnice w temperaturach sezonowych, jest to przyjazny subtropikalny klimat. Pora deszczowa zaczyna się w maju i trwa mniej więcej do października, a sucha pora (zimowa) trwa od listopada do kwietnia i wtedy właśnie najlepiej udać się w  podróż.

Średnie temperatury wahają się miedzy 22 (luty) a 27 stopni (lipiec/sierpień). Najbardziej uciążliwa jest wysoka wilgotność (zawsze więcej niż 80%). (JZ)

 

Sezon. Najmniej turystów spotkacie pod koniec wakacji (sierpień-wrzesień) - jest to okres huraganów, które nawiedzają Karaiby. Polecam ten sezon - ceny biletów są stosunkowo niskie, a pogoda wyśmienita. Temperatura nie spada poniżej 30 stopni, a i woda niewiele odstaje od temperatury powietrza. Jedynym mankamentem jest ogromna wilgotność, która powoduje, że pocisz się od samego stania w miejscu i odbiera chęci na długie spacery.

Wysokie temperatury panują tu przez cały rok. Pada głównie wieczorem, rano jednak nie ma po deszczu śladu. Najwięcej turystów spotkamy między listopadem a marcem. (ŁR)

Aktualna pogoda.Autor

Łukasz Rybak - backpacker, który podróżowaniem zaraził się na Kubie. Zanim pięciotygodniowa podróż z plecakiem po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie a w perspektywie Ameryka Południowa i Afryka.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)