Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuba - Na co uważać

Mieszkańcy. W większych miejscowościach oraz kurortach turystycznych Kubańczycy są bardzo nachalni, szczególnie w Hawanie. W mniejszych miejscowościach (Trynidad) ludzie są bardzo życzliwi i zdarza się, że zapraszają na obiad czy kolację. (ŁR)

Kanty i oszustwa. Kubańczycy to bardzo uczciwi ludzie. W zasadzie kradzieże nie mają tu miejsca. (ŁR)

Woda. Należy pić tylko przegotowaną. W większym miastach unikajcie ulicznych sprzedawców wody, gdyż zazwyczaj w butelkach znajdziecie zwykłą kranówkę. (ŁR)

Ciemne miejsca. Nie należy zapuszczać się po zmroku w miasto. Drogi i alejki są zazwyczaj kiepsko oświetlone a tubylcy pewnie chętnie skorzystają z okazji do wzbogacenia się o parę peso. Należy również podróżować z mapą, która określa gdzie możemy poruszać się swobodnie, a gdzie może to być niebezpieczne. (ŁR)

Jedzenie. Zawsze należy sprawdzać datę ważności produktu w sklepie. Sam trafiłem na baton przeterminowany osiem miesięcy! (ŁR)

Ruch drogowy. Obowiązuje ruch prawostronny. Polskie prawo jazdy jest honorowane przez władze kubańskie przez okres sześciu miesięcy od daty przekroczenia granicy. (ŁR)

Przyroda. Duża wilgotność to bardzo dużo komarów. Radzę zaopatrzyć się w środki przeciwowadowe. (PRZECZYTAJ NASZ PORANIK, JAK SOBIE RADZIĆ Z KOMARAMI) (JZ)

Choroby. Na Kubie nie są wymagane żadne szczepienia ochronne. Należy jednak pamiętać, aby myć owoce i nie spożywać nieprzegotowanej wody. Ze swojej strony polecam uraczyć się szklaneczką rumu do obiadu i kolacji. (ŁR)

Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności potrawami z owocami morza. Nie wolno pić nieprzegotowanej wody ani spożywać niemytych warzyw i owoców. (JZ)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Trudności w poruszaniu się po kraju. Brak komunikacji międzymiastowej. (ŁR)

Autor

Łukasz Rybak - backpacker, który podróżowaniem zaraził się na Kubie. Zanim pięciotygodniowa podróż z plecakiem po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie a w perspektywie Ameryka Południowa i Afryka.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)