Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuba - Highlight

Kolonialna architektura, półnagie tancerki salsy, wszechobecne podobizny Che Guevary, plaże z białym piaskiem oraz niezliczone pola trzciny cukrowej. Kuba to wyspa cofnięta w czasie, unikalne dziedzictwo kultury i zabytków dryfujące wśród morza zbliżającej się globalizacji. (Justyna Ziółkowska)

Z pewnością nie jest to kraj dla każdego. Niby wszechobecna jest bieda, a jednak ludzie nie głodują. Niby jest bardzo źle, a jednak nikt nie narzeka i wszyscy są uśmiechnięci.

Kuba to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które sprawi, że podróżnik albo się w nim zakocha albo mocno rozczaruje, nie ma stanów pośrednich.

Od blisko 50 lat Kuba rządzona jest rewolucyjną ręką Fidela Castro, który uczynił z tego kraju miejsce wyjątkowe, w każdym możliwym tego słowa znaczeniu... Tu nikt się nie śpieszy, bo i do czego, i po co? Na każdym kroku słychać muzykę, czuć zapach tytoniowego dymu i szum turkusowego oceanu.

Miejsce absolutnie wyjątkowe i jak najbardziej warte odwiedzenia jeszcze przed śmiercią Fidela. Coraz większy wpływ kapitalistycznych macek wywierają na kraju coraz to większe zmiany, a jedynym hamulcem ku temu zdaje się być Fidel. Po odejściu El Comandante, śmiem twierdzić, Kuba straci cały swój blask i wyjątkowość... (Łukasz Rybak)

Autor

Łukasz Rybak - backpacker, który podróżowaniem zaraził się na Kubie. Zanim pięciotygodniowa podróż z plecakiem po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie a w perspektywie Ameryka Południowa i Afryka.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)