Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuba - Co warto

Miasta. Obowiązkowo należy zajrzeć do Hawany i Trynidadu. W obu tych miastach czas stanął w miejscu wieledziesiąt lat temu, a w Trynidadzie wręcz setki lat temu!

Tym, którzy pasjonują się mitem o Che Guevarze, polecam odwiedzenie jego muzeum w Santiago de Cuba. Również Matanzas. (ŁR)

Hawana, cofnięta przynajmniej 50 lat w czasie stolica kraju, ciągle nie posiadająca sprawnego systemu kanalizacyjnego. Szokuje już od pierwszego wejrzenia - zawalone budynki, odrapane ściany, jak i pięknie odnowione kamienice wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miejsca, które trzeba zobaczyć to m.in. Plac Rewolucji (na którym przed laty przemawiał Castro i na którym papież Jan Paweł II przemawiał do wiernych), stare miasto (Havana Vieja) z cudowną, kolonialną architekturą. Najcudowniejszy plac w Hawanie – Plac Katedralny, gdzie spotkać można uroczego staruszka z laską w ręku i cygarem w ustach, pozującego z uśmiechem do zdjęć (oczywiście nie za darmo), wielu ulicznych artystów, z którymi warto urządzić sobie pogawędkę na temat historii Hawany oraz miejsc, gdzie podają najlepsze mojito. Tuż obok la Plaza de la Catedral odkryłam malutką pracownię malarską, w której miejscowi „wirtuozi pędzla” bez reszty oddawali się sztuce. (JZ)

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Kubańska kuchnia uchodzi za bardzo ciekawą i smaczną. Znajdziemy tu peletę ryb, owoców i innych smakołyków. Bardzo popularne są potrawy z kurczaka w różnej postaci. Warto spróbować czegokolwiek, popijając przy tym jedyne w swoim rodzaju Mojito i popalając najlepsze na świecie kubańskie cygaro. (ŁR)

Sport i nurkowanie. Nurkowanie jest drogie i rzadko dostępne. Popularnym sposobem jest wypłynięcie na ocean katamaranem. Polecam również wędkowanie na otwartym morzu, zwłaszcza jeśli mamy możliwość łowienia merlinów.  (ŁR)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. Oczywiście półwysep Varadero, słynący z jednych z najpiękniejszych plaż świata. Za pośrednictwem lokalnych biur podróży można również wybrać się katamaranem na jedną z wielu wysp Kuby. (ŁR)

Kluby i imprezy. Kuba słynie ze świetnych klubów muzycznych, które codziennie serwują muzykę na światowym poziomie, dostępną jedynie na Kubie. Kubańskie rytmy w połączeniu ze świetnymi kubańskimi drinkami (Cuba Libre czy Mojito) oraz pięknymi Kubankami stanowią niezapomniane przeżycie.  (ŁR)

Odpoczynek. Głównie półwysep Varadero. (ŁR)

Zakupy. Nie ma tu w zasadzie żadnych sklepów, a jarmarczny zgiełk panuje tylko na rynkach, na których zaopatrują się praktycznie tylko turyści. Sklepy z zachodnią odzieżą warte odnotowania mieszczą się w Varadero (Plaza de America) a także w paru miejscach Hawany. (ŁR)

Komu się spodoba. Piękne plaże, karaibskie słońce, niezwykle turkusowa i gorąca woda w oceanie przyciągają głównie amatorów wypoczynku. Fotografom polecam cały kraj a w szczególności Hawanę i Trynidad, niezwykle malownicze miejsca. Jeśli ktoś uwielbia muzykę, zabawę i taniec do białego rana, nie mógł lepiej trafić. (ŁR)

Jeśli pragniesz odnaleźć raj na ziemi, zrelaksować się pod palmą sącząc zimnego drinka, a wieczorem dać się porwać rytmom gorącej salsy; dodatkowo przeżyć kulturalną podróż w przeszłość, Kuba jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. (JZ)

Autor

Łukasz Rybak - backpacker, który podróżowaniem zaraził się na Kubie. Zanim pięciotygodniowa podróż z plecakiem po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie a w perspektywie Ameryka Południowa i Afryka.

Obejrzyj zdjęcia z Kuby.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)