Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kostaryka - Sezon i pogoda

Pogoda. Dwie pory roku: sucha i deszczowa. Najlepiej wybrać się w porze suchej. Jeśli chcecie zwiedzić cały kraj, trudno wybrać właściwy moment.

Pora sucha: od połowy grudnia do połowy kwietnia w Mesecie Centralnej i na Wybrzeżu Pacyfiku. Na wybrzeżu karaibskim: wrzesień–październik, luty-marzec.

Pora deszczowa: od maja do października w Mesecie Centralnej i Wybrzeżu Pacyfiku. Od listopada do stycznia i od kwietnia do sierpnia na wybrzeżu karaibskim.

Najlepszy okres: Styczeń–luty – łatwo trafić na porę suchą w całym kraju i uniknąć tłumów turystów spędzających Nowy Rok na kostarykańskich plażach.

Najgorszy okres: Październik–listopad. Mokro i wietrzno – tylko dla miłośników deszczu i zachmurzonego nieba.

 

Sezon. Turystów można uniknąć w zasadzie przez cały rok, z wyjątkiem okresów świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy. Jednocześnie Kostaryka jest zawsze pełna turystów. Sposobem na uniknięcie natłoku turystów jest więc wybieranie alternatywnych atrakcji, np. las deszczowy Santa Elena zamiast obleganego Lasu Monteverde, odwiedzanie wulkanów w ciągu tygodnia, a nie w soboty czy niedziele.

Aktualna pogoda.

Autor

Katarzyna Cichecka - w Kostaryce od 3 lat. Zaczarowana przez „100 lat samotności”. Miłośniczka peruwiańskiej kuchni, kolibrów i długich podróży.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)