Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Jamajka - Sezon i pogoda

Pogoda. Średnia roczna temperatura to nieco poniżej 30 stopni. Odczuwalna temperatura jest najniższa zimą, kiedy na Jamajce przypada okres suchy, najgoręcej natomiast jest w wilgotnym lecie. Sezon turystyczny trwa tutaj cały rok, natomiast najlepszy okres na wyjazd to szeroko rozumiana polska zima. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni jest wilgotno i gorąco, jest to też ulubiona pora bardzo silnych tutaj huraganów.

Sezon. Najlepszym sposobem na uniknięcie natłoku turystów jest trzymanie się z dala od modnych resortów i enklaw turystycznych, gdzie cały rok kurorty i pięciogwiazdkowe hotele są oblegane przez turystów z hotelowymi opaskami na rękach. Małe wioski i miasteczka to miejsca, gdzie turyści nie zmienili miejscowych zwyczajów i obyczajów, integrują się z lokalną ludnością i delektują się prawdziwą Jamajką. Szczyt sezonu turystycznego to okres od grudnia do lutego.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Jamajkę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Łada - absolwent Wydziału Zarządzania na krakowskiej AGH, wieloletni pracownik instytucji finansowych. W 2008 roku krawat zaczął zbyt uciskać i obecnie stawia pierwsze kroki jako organizator wypraw i pobytu na Jamajce, miłośnik i popularyzator tej wyspy.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)