Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.
brak nowości na liście.
Etykieta i zwyczaje. Kraj zamieszkują potomkowie afrykańskich niewolników, dlatego kolor skóry jest tu głównym wyznacznikiem społecznej hierarchii - im kto bielszy, tym ma w życiu lepiej. Zwyczajowo do osób piastujących stanowiska, do osób majętnych oraz do białych turystów wszyscy zwracają się blanco (wym. blansz).
Do turystów miejscowi odnoszą się z pewną rezerwą, ale dość miło. Nie przepadają za żołnierzami UN, którzy z kolei przepadają za miejscowymi dziewczętami - i tu dochodzi do pewnych niedomówień.
Mieszkańcy. (dodaj swoje informacje)
Przydatne języki. Podstawowym językiem na Haiti jest kreolski, czyli mieszanina francuskiego i hiszpańskiego. Świetnie mówią po francusku, ale również dogadać się można po hiszpańsku i angielsku.
Święta. Warto wybrać się na obchody świąt wielkanocnych, które są bardzo ciekawe, zwłaszcza w Port au Prince.
Jedzenie. (dodaj swoje informacje)
Religia. Haitańczycy definiują się jako chrześcijańscy wyznawcy voodoo.
Co warto przywieźć na pamiątkę. Ponieważ Haitańczycy są bardzo uzdolnieni plastycznie, warto zakupić jakiś obraz z dominującego nurtu malarstwa naiwnego bądź którąś z rzeźb inspirowaną lokalnymi wierzeniami.
Warto też nabyć jakąś płytę z muzyką. Dominujące trendy to maciata, merenge, kreolski rap i jazz.
Paweł Chudzicki - absolwent Uniwersytetu Śląskiego - wydziału Nauk Społecznych, członek Stowarzyszenia Podróżniczego "Garuda", z zamiłowania podróżnik. W latach dziewięćdziesiątych połknął bakcyla podróży podczas zwiedzania Europy autostopem. Głód przygody jest u niego niezaspokojony . Fascynuje go zwłaszcza czarna Afryka, którą odwiedził czterokrotnie.
Agnieszka Stryczek - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, kierunek kulturoznawstwo. Członek Stowarzyszenie Podróżniczego "Garuda".
Podróżuje by kolekcjonować kolory, smaki i zapachy.
Od kilkunastu lat wspólnie przemierzają kontynenty w poszukiwaniu coraz to nowych krajobrazów kulturowych. Odwiedzili ponad 40 krajów Podróżują samodzielnie, nastawieni na przygodę. Najważniejszy dla nich jest bezpośredni kontakt z obcymi krainami, kulturami i miejscową ludnością, które uwieczniają na zdjęciach i slajdach.
Strona internetowa Agnieszki i Pawła: www.travelagulpawel.yoyo.pl
Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.