Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gwatemala - Sezon i pogoda

Pogoda. Od stycznia do połowy kwietnia jest gwatemalskie lato. Czas najlepszy na wylegiwanie się na plaży i korzystanie ze słońca. Wielu turystów zjeżdża się w tym okresie, by podziwiać unikalne obchody Semana Santa (Świętego Tygodnia).

Od kwietnia do czerwca zaczyna się pora deszczowa - dokładniej wygląda to tak, że rano jest piękne słoneczko, a późnym popołudniem ściana deszczu. Mimo wszystko nadal jest ciepło i sympatycznie. Miejsca nie tracą swojego uroku nawet w strugach deszczu.

Lipiec-sierpień: w powietrzu nie ma już takiej wilgotności jak wcześniej, to czas bardzo dobry dla amatorów wycieczek na wulkany i treku po górach.

Listopad i grudzień to bardzo dobry czas na odwiedzanie Gwatemali ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i hucznie obchodzony Nowy Rok. Ulice są gwarne, słychać wszędzie religijne pieśni i przygotowania do licznych przedstawień. Czerwiec-listopad to okres huraganów.

 

Sezon. (dodaj swoje informacje)

Aktualna pogoda.

Autor

Anna Cymerman - niespełniona studentka geologii, fotograf-amator i włóczykij. Kiedy akurat nie pracuje na realizację kolejnych niestworzonych pomysłów, szwenda się po świecie z plecakiem i gps-em, szukając geocachy i nie odkrytych jeszcze przez turystykę zorganizowaną zakątków. Lubi czuć wiatr we włosach i jazdę na dachu colectivo. Uwielbia wspinaczkę górską i jazdę konną na oklep, zimne piwo i długo spać. A jeśli już trzeba wstać wcześnie - dobrą kawę o poranku.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)