Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Antyle Holenderskie - Sezon i pogoda

Pogoda. Jadąc na którąkolwiek z wysp Antyli Holenderskich między grudniem a marcem, mamy w zasadzie gwarancję pięknej pogody. Słońce świeci od rana do wieczora, z rzadka jedynie zasłaniane przez chmury, z których sporadycznie może spaść deszcz. Panuje bardzo przyjemna temperatura powietrza (28–30 st. C) i wody (ok. 25 st. C), a wiejące cały czas wiatr uwalnia od poczucia skwaru.

Wyspy Antyli Niderlandzkich są wyjątkowo rzadko atakowane przez huragany przetaczające się przez Morze Karaibskie między majem a listopadem (zwłaszcza w lipcu i sierpniu). Można zatem udać się tam także w tym okresie, ale trzeba liczyć się wtedy z dużo wyższą temperaturą powietrza.

Przed wyjazdem warto sprawdzić tabele klimatyczne poszczególnych wysp:
http://www.curacao-travelguide.com/weather/
http://www.bonaire-travelguide.com/weather/
http://www.sint-maarten.net/St-Maarten-Weather/stmaarten_weather.html
http://www.worldtravelguide.net/country/238/climate/Caribbean/Saba.html
http://www.worldtravelguide.net/country/261/climate/Caribbean/St-Eustatius.html

 

Sezon. Wzmożona fala turystów przybywa na Antyle od końca grudnia do końca marca, a zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Ma to odzwierciedlenie w rosnących wówczas cenach wszelkiego rodzaju usług turystycznych.

Aktualna pogoda.


Przewodnicy
  • Bartek Jankowski (całe Antyle Holenderskie)
Autor

Bartek Jankowski - nałogowy miłośnik wysp tropikalnych, dla opiewania których uruchomił stronę www.tropikey.com. Jego rok kalendarzowy dzieli się na dwie pory - przebywania na wakacjach i oczekiwania na nadejście kolejnych. Ze smutkiem stwierdza, że druga z nich jest ciągle zbyt długa.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)