Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Antyle Holenderskie - Highlight

Rozrzucona po Morzu Karaibskim grupa wysp związanych politycznie, ekonomicznie i kulturowo z Królestwem Niderlandów. W skład tej grupy wchodzą: Curacao, Bonaire, Saba, Sint Eustatius (inaczej – Statia) i Sint Marteen (niderlandzki fragment wyspy, której druga część – St. Martin – należy do Francji).

Kiedyś były to kolonie holenderskie, obecnie są to tzw. terytoria zamorskie Królestwa Niderlandów. W ostatnich latach coraz silniej odczuwane jest tam dążenie do rozwiązania związku Antyli Holenderskich. Pierwsza ze związku wystąpiła Aruba, która od kilku lat jest odrębnym terytorium zależnym Królestwa Niderlandów. Pierwotnie ustalono, że do rozwiązania Antyli Holenderskich ma dojść w grudniu 2008 r., jednak termin ten został na razie odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.

(Bartek Jankowski)

Przewodnicy
  • Bartek Jankowski (całe Antyle Holenderskie)
Autor

Bartek Jankowski - nałogowy miłośnik wysp tropikalnych, dla opiewania których uruchomił stronę www.tropikey.com. Jego rok kalendarzowy dzieli się na dwie pory - przebywania na wakacjach i oczekiwania na nadejście kolejnych. Ze smutkiem stwierdza, że druga z nich jest ciągle zbyt długa.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)