Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Antyle Holenderskie - Gdzie spać

Na Antylach Holenderskich nie ma typowo backpackerskiej bazy noclegowej. Nie ma schronisk i hosteli. O przespaniu się za kilka dolarów można zatem zapomnieć, choć istnieją miejsca, w których można znaleźć nocleg w stosunkowo przystępnej cenie. Najwięcej szans na taki nocleg dają właściciele apartamentów i domków do wynajęcia. Jest ich szczególnie dużo na Bonaire i Curacao. Za jedną noc w apartamencie składającym się z kuchni, sypialni, pokoju dziennego i łazienki zapłacić trzeba w sezonie co najmniej 60 USD, poza sezonem co najmniej 40 USD.

Na Bonaire do każdego kosztu zakwaterowania doliczana jest opłata klimatyczna w wysokości 5,50–6,50 USD (w zależności od lokalizacji obiektu noclegowego) od osoby powyżej 12 lat, za każdy dzień.

Decydując się na pobyt w hotelu, trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi wydatkami, nawet powyżej 200 USD za noc. O noclegi w przystępnych cenach najtrudniej na Sint Marteen, który nastawiony jest raczej na masową turystykę hotelową.

Szukając antylskich ofert noclegowych, warto zacząć od wpisania w wyszukiwarce internetowej nazwy interesującej nas wyspy z dopiskiem „accommodation” (np. „Saba accommodation”). Wiele ofert znajdziemy również wchodząc na portale informacyjne o poszczególnych wyspach, np.:
http://www.infobonaire.com/index.html
http://www.curacao-travelguide.com/
http://www.saint-martin.com/html_us/stmartin/intro_martin.htm
http://www.statiatourism.com/
http://www.sabatourism.com/

Przewodnicy
  • Bartek Jankowski (całe Antyle Holenderskie)
Autor

Bartek Jankowski - nałogowy miłośnik wysp tropikalnych, dla opiewania których uruchomił stronę www.tropikey.com. Jego rok kalendarzowy dzieli się na dwie pory - przebywania na wakacjach i oczekiwania na nadejście kolejnych. Ze smutkiem stwierdza, że druga z nich jest ciągle zbyt długa.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)