Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Zimbabwe - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Poruszanie się autobusem wymaga sporego „samozaparcia”. Rozkład jazdy nie funkcjonuje. Jedyna linia autobusowa przypominająca komunikację europejską to nocne autobusy z Harare do Bulawayo. (HK)

Minibusy/shared taxi. Przyzwoite w hotelach, dowożą do atrakcji turystycznych. Miejskie minibusy raczej nie zachęcają do korzystania. (HK)

Samochód. Dozwolona prędkość to 100 km/h, lecz w całym kraju nie ma działającego radaru. Zwalniać trzeba na check pointach policyjnych. (HK)

Promy/łodzie. Jedynie na Karibie. Po wcześniejszym umówieniu. (HK)

Pociągi. Victoria Falls do Bulawayo, w Bulawayo przesiadka do Harare. Cena biletów ulega zmianie bardzo często i nie można podać konkretnej kwoty. (MR)

Autostop. Okazjonalny, turystę chętnie podwiozą. Jest ich niewielu zwłaszcza poza Victoria Falls, czy ośrodkami miejskimi. (HK)

Lepiej zdać się na autostop niż czekać na autobus. Autostop jest oczywiście płatny, w zależności od kierowcy. Np: Hwange do Victoria Falls - ok. 1 USD (odległość ok. 100 km), Hwange do Bulawayo – ok. 10 USD (odległość ok. 360 km). Czasem wystarczy miła pogadanka czy mały drobiazg w ramach zapłayę za transport. (MR)

 

Taksówki. (dodaj swoje informacje)

Rower. (dodaj swoje informacje)

Samolot. Są połączenia między głównymi miastami a miejscowościami z atrakcjami turystycznymi: Harrare – Victoria Falls, Bulawayo – Vic. Falls. Koszt ok. 50 USD. (HK)

Kraje, do których łatwo się przedostać. Mozambik, RPA, Zambia, Botswana (lepiej wcześniej wykupić wizę, ponieważ na granicy może być problem). (HK)

Autor

Hania Kardas - uroki podróżowania odkryła kilka lat temu, podobnie jak pasję fotografowania. Gdy nie podróżuje, prowadzi całkiem normalne, zwyczajne życie. Uwielbia Afrykę, i czereśnie. Nie cierpi agresji i chamstwa. W Zimbabwe była trzykrotnie. Bliska projektowi www.naszaafryka.com.

Maciej Rychter - student fizyki, z zamiłowania fotograf. Osoba poszukująca miejsc niezbadanych i nieuczęszczanych przez turystów. Wolontariusz pracujący na misji w Zimbabwe.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)