Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Zimbabwe - Sezon i pogoda

Pogoda. Właściwe można jeździć do Zimbabwe przez cały rok, bo klimat przyjazny i ciepło. Jednak od października do kwietnia jest nieco chłodniej, zwłaszcza w nocy, kiedy to temperatura może czasami spadać nawet poniżej zera, a centralnego ogrzewania nie ma.

Należy pamiętać, że np. Bulawayo leży na wysokości 1360 m n.p.m i w czerwcu czy lipcu nocą temperatura czasem spada do około zera. Podobnie jak w Gweru, które jest tutejszym „biegunem zimna”. Ciepłe kurtki i polary trzeba zabrać.

Na rafting na Zambezi najlepszy czas to początek roku do maja–czerwca. Wszystko zależy od pór deszczowych i tego ile wody jest w Zambezi (ostatnie trzy lata to czas suszy, wody nie za dużo). (HK)

Najlepszy okres na zwiedzanie parków narodowych to pora sucha, przypadająca od lipca do listopada. Parki nie są wtedy zbyt zielone i można dostrzec dziką zwierzynę, zbiorniki wodne są również wysuszone i zwierzęta bardzo często przechadzają się blisko drogi. (MR)

 

Sezon. Cały rok – bo nie ma natłoku turystów a i klimat bardzo przyjazny. Byłam w Zimbabwe w czerwcu, sierpniu/wrześniu i grudniu. Poza Victoria Falls gdzie jest rafting uzależniony od ilości wody w Zambezi, termin wyjazdu nie ma specjalnego znaczenia. (HK)

Aktualna pogoda.Autor

Hania Kardas - uroki podróżowania odkryła kilka lat temu, podobnie jak pasję fotografowania. Gdy nie podróżuje, prowadzi całkiem normalne, zwyczajne życie. Uwielbia Afrykę, i czereśnie. Nie cierpi agresji i chamstwa. W Zimbabwe była trzykrotnie. Bliska projektowi www.naszaafryka.com.

Maciej Rychter - student fizyki, z zamiłowania fotograf. Osoba poszukująca miejsc niezbadanych i nieuczęszczanych przez turystów. Wolontariusz pracujący na misji w Zimbabwe.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)