Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Zimbabwe - Highlight

Kraj niestety niezbyt popularny wśród turystów, a szkoda, bo przepiękny, przyjazny i dostarczający niezapomnianych wrażeń. Słynne, malownicze, ogromne i grzmiące Wodospady Victorii, ruiny Great Zimbabwe, niesamowicie ukształtowane góry Matopos z najpiękniejszymi zachodami słońca na świecie i parki narodowe z niezliczoną ilością zwierząt. I oczywiście jedyny w świecie park, gdzie można wybrać się na spacer z lwami, czyli Antelope Park.

Kraj zróżnicowany geograficznie, od nizin po góry z kilkuset kilometrowej długości „morzem śródlądowym” na północy, czyli Jeziorem Kariba.

Do 1963 roku Rodezja Południowa, w latach 1963 – 1980 Rodezja. Obecnie Republika Zimbabwe. (Hania Kardas)

Od jakiegoś czasu jedyną rzeczą, która charakteryzuje Zimbabwe to hiperinflacja i rządy Roberta Mugabe. To minusy. Jeśli chodzi o plusy – to kraj z pięknymi widokami, często zapominanymi przez turystów odwiedzających tylko parki narodowe, wodospady i Wielkie Zimbabwe. (Maciej Rychter)

Autor

Hania Kardas - uroki podróżowania odkryła kilka lat temu, podobnie jak pasję fotografowania. Gdy nie podróżuje, prowadzi całkiem normalne, zwyczajne życie. Uwielbia Afrykę, i czereśnie. Nie cierpi agresji i chamstwa. W Zimbabwe była trzykrotnie. Bliska projektowi www.naszaafryka.com.

Maciej Rychter - student fizyki, z zamiłowania fotograf. Osoba poszukująca miejsc niezbadanych i nieuczęszczanych przez turystów. Wolontariusz pracujący na misji w Zimbabwe.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)