Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Zambia - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Bardzo przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców. W Lusace i na jej obrzeżach często na wasz widok będą mówić „bwana” co znaczy „biały pan” - pozostałość po kolonializmie. Często oferują miejsce w autobusie, ustępują go itp., ale wyczuwa się że oczekują czegoś w zamian (pieniądze..?).

Przydatne języki. Angielski.

Święta. W Święto Narodowe (24 października) nic nie można załatwić.

Jedzenie. W hostelach prowadzonych przez Anglików serwowane są typowo angielskie śniadania, obiady i kolacje. Można spróbować lokalnych przysmaków: grillowanych larw robaków, dużo zielonych liści, papki z sorgo czy batatów, curry z krokodyla. Poza tym w miastach są bary szybkiej obsługi i kawiarnie.

Awokado wielkości melona - pycha. W zasadzie można jeść na okrągło na kanapce z cebulą, solą, pieprzem i nic więcej w zasadzie nie trzeba.

Jedzenie pochodzące głównie z PRA można kupić w supermarketach. Trzeba zachować paragon, przy wyjściu sprawdzają.

 

Religia. Mozaika religijna, od wierzeń lokalnych po niezliczone misje katolickie i protestanckie.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Figurki drewniane, maski, ręcznie robione szachy, kosze. Na rynkach trzeba się targować. Najtańsze pamiątki są w muzeum w Livingstone.

Autor

Małgośka i Dominik Wyrzykowscy - ich pasją są podróże, fotografia przyrodnicza, kuchnie świata, książki, filmy Luca Bessona i Larsa von Triera, a ostatnio też architektura. Na co dzień są rodzicami rocznej Tosi i już nie mogą się doczekać, aby zapakować ją w plecak i wyjechać razem na drugi koniec świata.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)