Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wyspy Kanaryjskie - Transport i poruszanie się po kraju

Głównym środkiem transportu wewnątrz wysp są autobusy. Między wyspami - promy i samoloty. Jest też jeden tramwaj, z którego mieszkańcy są bardzo dumni (na trasie S/C de Tenerife-La Laguna - odcinek około 10 km).

Autobus. Autobusy to główny środek komunikacji na wyspach. Kursują bardzo często i można nimi dojechać bez problemu praktycznie wszędzie. Co najważniejsze, są punktualne i kursują bez zarzutu.

Ceny autobusów: za odcinek z S/C de Tenerife do Los Cristianos (70 km) - 7,5 euro. Najlepiej kupić tzw. „bonobus”, kosztuje 12 euro i można z nim podróżować dużo taniej (np. za ten sam odcinek płaci się 4 euro).

 

Minibusy/shared taxi.

Samochód. Na każdej z wysp bez problemu można wypożyczyć samochód. Koszt używania - od 30 do 60 euro za dzień. Co ciekawe, benzyna jest zawsze tańsza niż w reszcie Hiszpanii.

Promy/łodzie. Komunikację pomiędzy poszczególnymi wyspami umożliwiają promy. Na większych wyspach (np. Tenerifie i Gran Canarii) można przedostać się wszędzie, natomiast aby popłynąć np. z La Palmy na Lanzarote, trzeba zatrzymać się na którejś z większych wysp.

Szybkość pokonywanych odcinków zależy od rodzaju promu. W zasadzie istnieją trzy firmy, które się tym zajmują. Im szybciej, tym drożej. Najtańsza i najwolniejsza to Armas. Koszt przedostania się z Teneryfy na La Palmę to około 20 euro. Połączeń najlepiej szukać na www.navieraarmas.com, www.fredolsen.es, www.trasmediterranea.es.

 

Pociągi. Brak.

Autostop. Jest mało popularny, dlatego też mieszkańcy niechętnie zabierają autostopowiczów, ale wszystko jest możliwe i zawsze trzeba próbować.

Taksówki.

Rower. Jeśli jesteś chętny, masz dobra kondycję fizyczną i nie przerażają cię górzyste tereny to oczywiście można wypożyczyć rower w większych miejscowościach turystycznych.

Samolot. Osoby, które nienajlepiej znoszą podróż po morzu mogą przedostać się na dowolną inną wyspę samolotem. Oczywiście poruszanie się samolotem jest droższe niż promem.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Z Wysp Kanaryjskich drogą morską można łatwo dostać się do Hiszpanii (Cadiz) lub do Portugalii. Kursują promy, ale podróż trwa trzy dni i cena jest wyższa niż podróży samolotem.

Dzięki dużej częstotliwości tanich lotów, samolotem z łatwością można przedostać się do Hiszpanii, Anglii czy Niemiec.

Raczej trudno promem przedostać się do Afryki.

Znasz dobrze Wyspy Kanaryjskie?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Michniewicz - absolwentka AWF w Poznaniu. Interesuje się fotografią reportażową i kreacyjną (na swoim koncie ma dwie wystawy), podróżami i poznawaniem kultur innych krajów. Obecnie przebywa na Wyspach Kanaryjskich, ale w maju 2009 r. planuje nową, wielomiesięczną  podróż po krajach azjatyckich.

Obejrzyj zdjęcia z Wysp Kanaryjskich.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)