Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wyspy Kanaryjskie - Sezon i pogoda

Pogoda. Na Kanary można spokojnie wybrać się przez cały rok, ale zimą jest trochę chłodniej niż latem. Na północnych częściach wysp opady też są większe zimą niż latem.

Średnie temperatury są w okolicach 14 stopni (zimą) do 21 (latem). Oczywiście w zależności od wyspy i wysokości, na której się znajdujecie. Na Fuerteverturze i Lanzarote, które są położone najdalej na wschód, temperatura jest najwyższa i latem może przekroczyć nawet 35 stopni. I odwrotnie - najzimniejsze są El Hierro i La Palma, (najbardziej położone na zachód).

Wiatr wiejący z Afryki przynosi bardzo wilgotne powietrze, które w postaci chmur kumuluje się i zatrzymuje przez wysokie partie wysp. Dlatego na północy Teneryfy, Gran Canarii, La Palmy wilgoć jest dużo większa niż na południu. Największe opady występują  w wysokich częściach wysp, natomiast na południu Teneryfy, Gran Canarii, La Palmy, El Hierro oraz na całości Fuerteventury i Lanzarote 90% dni w roku jest słonecznych.

 

Sezon. Sezon turystyczny panuje tu przez cały rok, jednak w zimie ilość turystów jest większa. Przylatują Europejczycy spragnieni słońca oraz znudzeni śniegiem i zbyt niskimi temperaturami, które panują w ich krajach (głównie Niemcy i Anglicy).

Również obleganym sezonem i ogromnym zainteresowaniem ludzi z całego świata cieszy się karnawał, który zaczyna się mniej więcej dwa tygodnie przed rozpoczęciem wielkiego postu.

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Wyspy Kanaryjskie?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Michniewicz - absolwentka AWF w Poznaniu. Interesuje się fotografią reportażową i kreacyjną (na swoim koncie ma dwie wystawy), podróżami i poznawaniem kultur innych krajów. Obecnie przebywa na Wyspach Kanaryjskich, ale w maju 2009 r. planuje nową, wielomiesięczną  podróż po krajach azjatyckich.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)