Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wyspy Kanaryjskie - Informacje praktyczne

Ceny. Podobnie jak w całej Hiszpanii, czyli trochę drożej niż w Polsce. Woda kosztuje około 0,40-1,00 euro, chleb 0,40-0,90 euro, przekąski typu hamburger lub arepa 3 euro, kawa 1 euro, piwo 1-2 euro.

Średni obiad - 10 euro. Najlepiej pytać o tzw. "menu", czyli zestaw z pierwszego dania, drugiego dania i deseru, który może kosztować nawet 7 euro, a można się naprawdę najeść.

Przejazd autobusem miejskim kosztuje średnio 1,50 euro (w zależności od wyspy). Autobusy, które kursują po całej wyspie więcej (np. przedostając się z Santa Cruz de Tenerife na południe wyspy oddalone o 70 km to koszt 8 euro).

Średnio kurs promem na inną wyspę kosztuje 30 euro. Tani hostel można znaleźć już od 15 euro.

 

Geografia kraju. Wpływ dużej ilości wiatru na wyspy Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote tworzy tereny głownie suche, piaszczyste, wulkaniczne z przepięknymi, krystalicznymi, czystymi plażami. Natomiast Tenerife, La Palma, La Gomera i El Hierro to zielone wyspy z elementami Laurisilwy oraz lasami sosnowymi.

Najbardziej zróżnicowane tereny można spotkać na Teneryfie (wulkan El Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii - 3718m), Gomerze, La Palmie, Gran Canaria i El Hierro. Natomiast Fuerteventura i Lanzarote są bardziej monotonne, płaskie.

 

Pieniądze. Na wyspach obowiązuje euro. Nie ma problemu ze znalezieniem bankomatów, jest ich pełno w każdym większym mieście.

Dostęp do internetu. Z uwagi na to, że turystyka na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo rozwinięta i mieszka tu na stałe wielu obcokrajowców, dostęp do internetu jest bardzo łatwy. W prawie każdym większym mieście można spotkać kafejki, jak również tzw. lokutoria, z których można dzwonić w każdy zakątek świata. Cena za godzinę internetu zaczyna się od 1 euro.

Telefony. Roaming funkcjonuje tak jak w każdym innym państwie europejskim. Bez problemu można komunikować się z Polską. Jeśli zamierzacie spędzić tu trochę więcej czasu, na pewno warto kupić starter, który kosztuje w granicach 15 euro. Często można też znaleźć wiele promocji na rozmowy międzynarodowe i dzwonić dużo taniej.

Wtyczki elektryczne i napięcie. Takie jak w Polsce.

Wiza. Niepotrzebna.

 

Ambasada i placówki dyplomatyczne.

Konsulat RP w Las Palmas de Gran Canaria
Konsul Honorowy, Bogdan Dziekoński (jęz. polski, hiszpański, angielski, rosyjski, niemiecki)
C/ Triana 104, 5° D
35002 Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania
tel.: (00-34-928) 366-982
fax: (00-34-928) 437-364
e-mail: consul[at]polonia.nom.es

Na Wyspach Kanaryjskich nie ma polskiej ambasady. Najbliższa - w Hiszpanii.

Ambasada RP w Madrycie
c/Guisando, 23-bis
28035 Madrid
Tel.: (00-34) 913 736 605
Faks: (00-34) 913 736 624
E-mail: madryt.amb.sekretariat[at]msz.gov.pl

Znasz dobrze Wyspy Kanaryjskie?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Michniewicz - absolwentka AWF w Poznaniu. Interesuje się fotografią reportażową i kreacyjną (na swoim koncie ma dwie wystawy), podróżami i poznawaniem kultur innych krajów. Obecnie przebywa na Wyspach Kanaryjskich, ale w maju 2009 r. planuje nową, wielomiesięczną  podróż po krajach azjatyckich.

Obejrzyj zdjęcia z Wysp Kanaryjskich.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)