Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Uganda - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Ze stolicy są bardzo dobre połączenia wieloma liniami autobusowymi.

Bardzo dobra strona z aktualnym rozkłądem jazdy wszystkich większych linii autobusowych w Kampali: http://www.traveluganda.co.ug/businfo.asp (MoK)

Minibusy/shared taxi. Minibusy zwane matatu to popularny transport. Jeżdżą tylko na wyznaczonych (specyficznych) trasach, stąd konieczne są częste przesiadki. Jazda matatu jest korzystna cenowo, trzeba tylko uważać na swoje rzeczy, bo zdarzają się drobne kradzieże. Nie ma godzin odjazdu – matatu rusza, kiedy się zapełni. Najlepiej cenę ustalić przed ruszeniem. (MK)

Samochód. Najlepszy będzie samochód terenowy z wysokim podwoziem ze względu na stan dróg. W Kampali są duże korki. Ruch lewostronny, nie obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy. (MK) Średnia prędkość poruszania się po drogach: w mieście 20 km/h (okropne korki) poza miastem 100, mimo że drogi są kiepskie. Tyle przynajmniej jeżdżą miejscowi. (MoK)

Promy/łodzie. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Choć istnieje linia kolejowa z Kampali do Mombasy, poruszają się po niej tylko pociągi towarowe. (MoK)

Autostop. Dobry. Darmowy. (MoK)

Taksówki. Spotykane, ale rzadziej - wysokie ceny, trzeba się targować i ustalić cenę, zanim wsiądziecie. (MK) Najlepiej zapytać miejscowych o cenę transportu zanim skorzystacie z taksówki – w przeciwnym razie na pewno przepłacicie. (MoK)

Boda Boda. Bardzo popularny, korzystny i przyjemny środek transportu (na niedługie trasy). Motorki, skutery – można nimi dojechać szybko i gdzie się chce, nawet z bardzo dużym pakunkiem. (MK)

Rower. (dodaj swoje informacje)

Samolot. Nie warto, nawet nie ma za wiele możliwości. (MoK)

Kraje, do których łatwo się przedostać. Do wszystkich tych krajów kursują bezpośrednie autobusy z Kampali:
Kenia
Kongo
Rwanda
Sudan
Tanzania. (MoK)

Znasz dobrze Ugandę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Małgorzata Koroblewska - studentka mediów i komunikacji społecznej (Warszawa). Przez trzy miesiące pracowała z dziećmi ulicy w Ugandzie. Swoje marzenia spełnia właśnie tam, wśród dzieci. Zapewne tam jeszcze wróci, by realizować kolejne. Miłośniczka dobrego filmu i ciepłego koca.

Monika Kacprzak - spędziła rok w Ugandzie pracując jako wolontariusz Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Obecnie mieszka w Warszawie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)