Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Uganda - Co warto

Miasta. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. Jinja – Nil (źródła). (MK)

Zwiedzanie. Groby Królów Ugandyjskich.
Namugongo – bazylika męczenników Ugandyjskich. (MK)

Kultura. Wiele jest "wyjątkowych" plemion w Ugandzie. Żadne jednak nie rozwinęło takiej "infrastruktury" turystycznej tak charakterystycznej jak kenijscy Masajowie. Odważnym polecam Karamojong, Pokot, Bambuti czy Iteso - każde z nich z wyjątkową kulturą plemienną. 

„Wino market” – znajdziesz tam przyprawy, kawy i herbaty na wagę, ręczne wyroby (gospodarstwa domowego również). „Wino market” bardziej przypomina nasz bazar na Stadionie Tysiąclecia, niż kulturową rozkosz.

Kino, w którym wyświetlają ugandyjskie filmy – rzadko spotyka się tam mzungu (czyli białych), a filmy ukazują prawdziwą Ugandę (a propos) - w języku luganda i po angielsku. (MK)

 

Jedzenie. Matoke, posho, sos z orzeszków ziemnych, tak zwane „białe mrówki” (ćmy występujące tylko kilka nocy do roku) – po podsmażeniu są nawet słodkie, gdy jednak zje się ich za dużo, boli później żołądek. (MK)

Sport i nurkowanie. (dodaj swoje informacje)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. Rafting (około 140 dolarów), skok na bungee nad Nilem (około 50 dolarów, nago za darmo).  (MK)

Plaże i wyspy. (dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. Wszelkie potrzebne rzeczy np. kosmetyczne, można kupić w Kampali, często po niższych cenach niż w Polsce. (MK)

Komu się spodoba. Uganda to kraj na pewno nie dla plażowiczów, zwiedzającym też dużo do zaoferowania nie ma (choć oni pewnie się zaspokoją). Na pewno dla ludzi, którzy nie boją się przygód, a każdy dzień cenią wtedy, gdy spotykają się z ludźmi.  (MK)

Znasz dobrze Ugandę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Małgorzata Koroblewska - studentka mediów i komunikacji społecznej (Warszawa). Przez trzy miesiące pracowała z dziećmi ulicy w Ugandzie. Swoje marzenia spełnia właśnie tam, wśród dzieci. Zapewne tam jeszcze wróci, by realizować kolejne. Miłośniczka dobrego filmu i ciepłego koca.

Monika Kacprzak - spędziła rok w Ugandzie pracując jako wolontariusz Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Obecnie mieszka w Warszawie.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)