Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Tunezja - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres na wyjazdy to wiosna i jesień czyli marzec-maj lub wrzesień–październik. Wiosną dużo zieleni, kwiaty, znacznie więcej wody. Jesień to z kolei czas na owoce. Lato zdecydowanie odradzam - zbyt gorąco by podróżować. Zima przynosi ulewy i śnieg w górach, choć ten zdarza się nawet w marcu czy z początkiem kwietnia.

Sezon. Termin na przełomie marca i kwietnia to idealny kompromis między pogodą i natężeniem turystów w głównych atrakcjach. Choć wiadomo, że im bliżej zimy, tym mniej ludzi, ale ceny zazwyczaj rosną dopiero od koniec kwietnia. Sezon trwa od połowy kwietnia do końca września.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Tunezję?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Dominika Węcławek – dziennikarka kulturalna, reporterka, mama na szlaku. Zawsze z aparatem fotograficznym i co najmniej dwiema książkami podróżniczymi w plecaku. Ciekawa ludzi, choć bez przesady - w Ain Darham wymigiwała się od tygodniowej gościny u obcej rodziny poznanej w taksówce. Tunezję zjeździła z trzyletnim synkiem i mężem, poruszając się przede wszystkim dzielonymi minibusami i autostopem. Ma cichy plan, by jeszcze kiedyś tam wrócić na pyszny sok z daktyli, gargoulette, kąpiel w gorących źródłach na pustyni i szybkie zwiedzanie rzymskich ruin, które ominęło ją za pierwszym razem.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)