Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Swaziland - Highlight

Jedno z najmniejszych państw w Afryce i ostatnia na kontynencie monarchia absolutna. Jeden z najuboższych narodów na ziemi rządzony przez jednego z najbogatszych światowych monarchów. Swaziland to kraj wyjątkowy pod wieloma względami.
 
Żywe tradycje i kultywowane od lat rytuały idą tam w parze z niezłą podróżniczą infrastrukturą. Ponadto malownicze parki narodowe, dzika przyroda i jedne z najlepszych rękodzieł w południowej Afryce.

Nietknięty przez piętno apartheidu Swaziland stanowi wraz ze swoimi otwartymi i przyjaznymi mieszkańcami miłą odmianę dla przybywających z RPA, wciąż mocno etnicznie podzielonej.

Swazi to ubogi, ale i dumny naród. Nikt nie prosi tam o jałmużnę. Nieliczni turyści przyjmowani są z życzliwością i nieukrywaną ciekawością.

Swaziland to jednocześnie najbardziej dotknięte przez AIDS i HIV państwo na ziemi. Z odsetkiem zakażeń sięgającym 40% i najkrótszą na świecie średnią długością życia Swazi to naród na równi pochyłej, realnie zagrożony wymarciem.
Katarzyna Wrona

Znasz dobrze Swaziland?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Wrona - busikiem i stopem przez południową Afrykę. Nosi ją tu i tam. Najchętniej z plecakiem, piechotą lub stopem. Jak najbliżej ludzi. Fotografuje, tańczy i uczy tańczyć z ogniem.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)