Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

RPA - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres na odwiedzanie RPA trwa cały rok. Warto pamiętać że jakkolwiek klimat tutaj jest najłagodniejszy ze wszystkich państw Afryki, to pory roku również tu występują ale są odwrotne niż na półkuli północnej. Wiosna zaczyna się w połowie września, trwa do połowy listopada. Według mnie to absolutnie idealny czas na podróż po RPA. W ciągu dnia ciepło, po południu lub w nocy deszcz przyjemnie chłodzi rozpalone ciała i budynki. Roślinność wybucha kolorami, jednak w ciągu dnia trzeba już szukać schronienia w cieniu.

Latem (od listopada do marca) coraz częściej pada – a warto wiedzieć, że afrykański deszcz przypomina raczej wodospad niż nasze pokropywanie z nieba, zaś w dzień jest duszno i gorąco, szczególnie na wschodnim wybrzeżu.

Jesienią (kwiecień-maj) roślinność jest pełna życia, deszcze nie są już tak intensywne. Z uwagi na to, że w Polsce także mamy wówczas piękną pogodę, mniej osób decyduje się wówczas na wyjazd na przeciwległą półkulę – no chyba żeby złapać opaleniznę przed letnim lansem w Międzyzdrojach.

Zima to okres od czerwca do września, jest wtedy nieco chłodniej, sucho, w rzekach płynie mniej wody. (MJ)

 

Sezon. Latem (połowa grudnia) rozpoczynają się ferie w szkołach. Ceny noclegów, atrakcji turystycznych, posiłków w restauracjach – wyraźnie rosną. Dodatkowo trudniej znaleźć wolne miejsca a negocjacje cenowe obarczone są dużym ryzykiem niepowodzenia. (MJ)

Sezon turystyczny w RPA przypada na środek lata czyli grudzień i styczeń, dlatego najlepiej jest odwiedzić ten kraj w innych terminach.

Nie powinno się odwiedzać RPA w czasie ferii szkolnych, wtedy mogą być problemy ze znalezieniem wolnych miejsc.

Ferie w roku 2010 przypadają w dniach:
26.03.2010 do 12.04.2010
09.06.2010 do 13.07.2010
23.09.2010 do 04.10.2010
10.12.2010 do 14.01.2011

Podane daty ważne są tylko na rok 2010 z powodu dużych zmian wprowadzonych na Mistrzostwa Świata. W czasie mistrzostw dzieci będą miały ferie. (WD)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze RPA?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marek Jóźwicki - Pilot szybowcowy, kapitan jachtowy, płetwonurek, poszukiwacz przygód. Po zdeptaniu Polski i Europy trafił do Afryki i zakochał się w tym kontynencie bez pamięci. Przejechał m.in. RPA, Lesoto, Namibię, Tanzanię, Zimbabwe, Mozambik, Malawi, odwiedził Zanzibar, Botswanę, Suazi, Zambię. Popularyzując aktywny tryb wypoczynku, organizuje niezależne wyprawy, wspiera innych w organizacji takich wyjazdów.

Waldemar Delekta - Podróżnik i turysta. Od 1991 roku mieszka w RPA. Jest właścicielem biura Africangamesafari. www.africangamesafari.com/pl.html www.kapsztad.com

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)