Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Reunion (Francja) - Informacje praktyczne

Ceny. Nocleg: 0 - 50 euro
Butelka wody: 1,5 l - 0,40 euro, 0,5 l - 0,25 euro.
Obiad w tanim barze: 4-5 euro.
1 kg sezonowych owoców: 1 euro.
Gałka lodów: 1,20 euro.
Bilet na autobus (komunikacja miejska): 0,80 euro.

Geografia kraju. W centralnej części wyspy znajdują się wysokie góry, trzy głębokie kotliny zwane cyrkami oraz dwa wulkany. Obwodnicą można okrążyć wyspę, zwiedzając większość miast i plaż. Na szczyt wulkanu (2632 m n.p.m.) dostaniecie się pieszo lub samochodem górskimi drogami. Podobnie jest w przypadku malowniczych cyrków i wodospadów (prócz cyrku Mafate), górskie drogi mają rekordową ilość zakrętów.

Bardziej uprzemysłowiona część wyspy to północny-zachód (lotnisko, stolica, główny port, oceanarium), południe jest dziksze i uboższe, choć także kryje wiele niespodzianek.

 

Pieniądze. Euro. Wymiana w bankach lub w kantorze na lotnisku. Mało bankomatów. Dobrze mieć gotówkę, zwłaszcza w małych miejscowościach i w górach. Można posługiwać się popularną kartą płatniczą (hotele, restauracje, supermarkety, usługi).

Dostęp do internetu. W miastach i nawet w małych miejscowościach są kafejki internetowe oraz tzw. „salle de jeux” (salony gier komputerowych) gdzie 1 godz. kosztuje ok. 3-4 euro. Wi–fi jest w hotelach.

Telefony. Telefony publiczne na kartę. Można używać własnej komórki z roamingiem - ceny do przyjęcia.

Wtyczki elektryczne i napięcie. 220 V, takie jak u nas.

Wiza. Do 3 miesięcy bez wizy (wjazd na paszport).

 

Ambasada i placówki dyplomatyczne.

Znasz dobrze Reunion (Francja)?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Karolina Kalińska - mieszkała ponad dwa lata we Francji, gdzie ukończyła studia lingwistyczno-businessowe. Ma mało czasu na podróże, ale jeżeli już to lubi daleko a jednocześnie swojsko (najchętniej tam gdzie mówią po francusku). Francję zna dość dobrze, najlepiej Paryż i region Charente Maritime. Po za tym odwiedziła też kilka popularnych miejsc w Europie (Niemczech , Rosji, we Włoszech i Hiszpanii), francuski Reunion (swoją wielką miłość) na razie odwiedziła tylko raz.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)