Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Niger - Informacje praktyczne

Ceny. Noclegi – w stolicy ok. 8-10 euro za dobę w pokoju bez klimatyzacji, z wiatrakiem i moskitierą; podobne warunki w Agadez, z umywalką w pokoju i prysznicem na zewnątrz – ok. 9 euro. Butelka wody (1,5 l) – 0,60 euro. Bagietka – 0,30 euro. Coca Cola (0,33 l) – 0,30 euro. Importowany sok w kartonie (2 l) – 2,60 euro. Puszka fasoli (400 g) – 0,90 euro. Jabłka importowane (1 kg) – 2,50 euro. Piwo(0,33 – 0,65 l) – 0,75-1,10 euro.

Geografia kraju. Kraj czterokrotnie większy od Polski, w większości pustynny. Stolicą jest Niamey, mające mniej więcej tyle mieszkańców co Wrocław, pozostałe miasta są dużo mniejsze i rozrzucone po kraju, głównie na południu.

Więcej zieleni jest w wąskim pasie na południe od Niamey i w pobliżu jeziora Czad. Przez stolicę przepływa Niger – trzecia pod względem wielkości rzeka Czarnego Lądu.

W pustynnej części kraju jest niewiele miejscowości i dróg, stąd też dojazd w niektóre rejony może być utrudniony. W centrum wznosi się ciekawy masyw Aïr, a na wschód od niego pustynia Tenere większa od Polski.

 

Pieniądze. Zdecydowanie przyda się zapas gotówki. Waluta to frank zachodnioafrykański (oznaczenia: CFA, XOF, XAF) o stałym kursie 1 euro = 656 CFA. Można nim płacić w kilkunastu krajach Czarnego Lądu, dawnych koloniach Francji. Banki pobierają niewielką prowizję, około 1%, ale poza Niamey trudno znaleźć placówki bankowe. Wymiany na ulicy nie praktykowałem, ale obsługa hotelu sprowadziła cinkciarza, który wymienił walutę po kursie 1 euro = 650 CFA.

Dostęp do internetu. (dodaj swoje informacje)

Telefony. Sieci komórkowe działają – widać po licznych reklamach. Na pustynię rekomendowany jest telefon satelitarny, zapewniany przez większe agencje turystyczne.

Wtyczki elektryczne i napięcie. 240 V. Wtyczki różne - bez kłopotów można kupić przejściówki od ulicznych handlarzy.

Wiza. Wizę można kupić tylko w ambasadach – w Polsce brak. Najbliższe ambasady w Brukseli i Paryżu. Jest też konsulat w Bonn (przynajmniej istniał w 2006 r.; strona MSZ wspomina o Berlinie), ale obsługuje podobno tylko obywateli Niemiec. Wiza jednokrotnego wjazdu kosztuje 50 euro. Przy wyrabianiu nie było problemów – sprawa była załatwiana przez pośrednika (osobę prywatną, nie biuro).

Po przylocie sprawdzana jest „żółta książeczka” i obecność w niej wpisu potwierdzającego ważność szczepienia przeciwko żółtej febrze.

 

Ambasada i placówki dyplomatyczne.

W Polsce nie ma ambasady Nigru. Najbliższa - w Berlinie.

Ambasada Republiki Nigru
Machnowerstrasse 24, 14165 Berlin
tel. (0-0 49 30) 805 89 660, 805 89 661
fax (0-0 49 30) 805 89 662
e-mail: embaniger[at]online.de

W Nigrze nie ma polskiej ambasady. Najbliższa w - Trypolisie (Libia).

Znasz dobrze Niger?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Lewicki - dalekie podróże same w sobie są ciekawe, ale on łączy je z inną pasją: obserwacjami całkowitych zaćmień Słońca. Ponadto z wykształcenia jest astronomem, jednak nie wybrał kariery naukowej. Innymi słowy: realizuje swoje pasje łącząc przyjemne z przyjemnym.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)