Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Niger - Highlight

Uboga pustynna kraina na pograniczu Sahelu i Afryki subsaharyjskiej, od lat w niechlubnym ogonie państw o najniższej wartości produktu krajowego brutto na mieszkańca (rzędu 700 USD), gdzie dwie trzecie ludności żyje poniżej granicy ubóstwa.

Kraj o najwyższym na świecie współczynniku urodzeń i dzietności kobiet (statystycznie nigeryjska kobieta rodzi prawie ośmioro dzieci, dożywając zaledwie 54 lat!), na drugim miejscu pod względem przyrostu naturalnego, o bardzo wysokiej śmiertelności noworodków (smutne piąte miejsce w świecie) i charakterystycznej dla państw Trzeciego Świata strukturze wiekowej – połowa ludności ma poniżej 15 lat, co widać gołym okiem.

Większość terytorium Nigru to pustynia Tenere, skrawki zieleni na samym południu i na granicy z Czadem. W centrum góry Aïr, nieopodal których wydobywa się największe bogactwo naturalne Nigru i podstawę jego egzystencji – rudę uranu. Niespokojny wewnętrznie – ledwie wydobrzał z rebelii Tuaregów wznieconej w latach 90. ubiegłego wieku, a nowa rozgorzała w 2007 r.

Niger to kraj niełatwy do podróżowania i pokochania, ale zapaleni podróżnicy nie bojący się wyzwań mogą rozważyć go jako cel dłuższej wyprawy. (Tomasz Lewicki)

Znasz dobrze Niger?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Lewicki - dalekie podróże same w sobie są ciekawe, ale on łączy je z inną pasją: obserwacjami całkowitych zaćmień Słońca. Ponadto z wykształcenia jest astronomem, jednak nie wybrał kariery naukowej. Innymi słowy: realizuje swoje pasje łącząc przyjemne z przyjemnym.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)