Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mauretania - Sezon i pogoda

Pogoda. Najniższe temperatury panują oczywiście zimą, w kwietniu nadal są akceptowalne, a latem panuje upał. Amplituda roczna nie jest jednak wielka i nie trzeba koniecznie się nią sugerować. Ubrania przeciwdeszczowe można spokojnie zostawić w domu. KONIECZNIE należy za to wyposażyć się w chustę zdolną szczelnie owinąć całą twarz. Pylisty wiatr z pustyni nie zna litości. Na szczęście ten podstawowy element ubioru dostępny jest wszędzie. (MS)

Najgorszy jest wrzesień i październik, kiedy są największe opady. (DK)

Sezon. Mauretania nie jest zbyt popularnym miejscem, więc o tłok nie trzeba się obawiać. Większość turystów podróżuje własnymi autami (często sprzedając je w Afryce), zazwyczaj wybierając sezon zimowy. (MS) Głównie przyjeżdżają z Francji w czasie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. (DK)

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Mauretanię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Dominika Kustosz – absolwentka biologii na UJ, obecnie robi doktorat w Polskiej Akademii Nauk. Jej pasją jest fotografia i podróże. Współpracuje ze studenckim magazynem „SMS”, do którego regularnie pisze artykuły i gdzie jestem redaktorem działu „podróże i przygoda”. Do tej pory miała kilka wystaw fotograficznych (wszystkie w Krakowie). Jest zafascynowana Azją południowo-wschodnią i Afryką.

Michał Sałaban - na co dzień robi strony internetowe. Przez lata zwiedzał jedynie Europę, aż znajomi  namówili go na paralotnie w Nepalu. Przejazd przez Indie otworzył mu oczy i zmienił kurs w życiu. Wtedy przepadł i przynajmniej raz do roku musi ruszyć gdzieś w podróż. Choć kompletnie zafascynowany Azją, a w szczególności Iranem, ciągle szuka i chce postawić stopę na każdym kontynencie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)