Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Maroko - Informacje praktyczne

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 9
Ceny

1 MAD = 0.41 zł.

Tani nocleg od 50 Dh/os. + ciepła woda od 5 Dh. Nocleg na dachu hotelu - ok 25 Dh/os.

- butelka wody mineralnej - 6 Dh,
- zestaw obiadowy (zupa, najczęściej harira - pomidorowa z ciecerzycą i makaronem - tajine i deser) – od 60 Dh,
- brochettes (szaszłyki - 100g mięsa jagnięcego/koziego/kurczak) – 20 Dh,
- kawa z mlekiem – 6 Dh,
- herbata miętowa - 5-7 Dh,
- chleb - 1–1,5 Dh,
- zestaw śniadaniowy (kawa/herbata, sok pomarańczowy, naleśnik/omlet/dżem, rogalik) - 18–25 Dh,
- koktajl z awokado z migdałami - 10 Dh,
- sok pomarańczowy - 3 Dh,
- cola 0,3l - 5Dh,
- 1 kg mandarynek - 5–7 Dh,

Pociąg Fez-Meknes - 18 Dh, autobus CTM (najdroższa wersja) Fez–Meknes 25 Dh (60 km), autobus Essaouira-Marrakesh - 40 Dh (180 km), autobus Taroudannt–Essaouira - 70 Dh, Agadir–Dakhla – 200 Dh.

Autobusy - 2,5 – 3 Dh za 10 km.

Przewodnik po Meknes, Fezie - ok. 300Dh za pół dnia.

Średni budżet dzienny – ok. 300 Dh.

(PW)
Geografia kraju

Na północy kraju leżą kamienne góry Rif słynące z upraw haszyszu. Dalej na południe - Atlas Średni, Atlas Wysoki (z najwyższym szczytem Maroka – Dżabal Tubkal, 4165 m n.p.m.) oraz Antyatlas na południu kraju. Maroko jest górzystym, piaszczystym krajem, w którym znalezienie drzew liściastych graniczy niemal z cudem. Nie trudno jednak o palmy.

Zdecydowanie bogatszymi miastami są Rabat i Casablanca, biedniejszą ludność stanowią natomiast Berberowie (rdzenny lud zamieszkujący rejony Atlasu i Sahary). Wybrzeże jest bardzo zróżnicowane – od dobrze rozwiniętych, turystycznych miejscowości (takich jak Agadir), przez zadbane, aczkolwiek nie tak często odwiedzane przez turystów (Al–Dżadida), aż po miejsca zupełnie dzikie, o których słyszą tylko tubylcy (jak Mirhleft, między Tiznit a Sidi Ifni).

Podróżowanie po wybrzeżu nie stanowi większych trudności, jeśli odwiedza się większe miejscowości lub miejsca turystyczne. Problem pojawia się, gdy celem stają się osady, które ciężko znaleźć nawet na mapie.

Dużym utrudnieniem jest brak dróg, spowodowany specyficznym ukształtowaniem terenu. Bywa, że przemieszczenie się z jednej miejscowości do drugiej mimo niewielkiej odległości może okazać się niemożliwe lub bardzo trudne. Poruszanie się po wschodniej części kraju jest łatwiejsze, aczkolwiek należy się uzbroić w cierpliwość i nieraz cały dzień czekać na autobus.

(OH)

W Maroku przeważa pustynia kamienista (hamada), piaszczyste wydmy są w okolicach Merzougi i M’Hamid.

Pięknych plaż jest pod dostatkiem (Sale, Larche, Asilah) od Essaoury po Agadir. Nieciekawy region przemysłowy - Rabat i Casablanca.

(PW)
Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 9

Autorki

Paulina Wypych - biotechnolog zafascynowana medycyną naturalną oraz astangą jogą. Zodiakalna Panna będąca totalnym zaprzeczeniem tego znaku: roztrzepana, głodna nowych wrażeń i wyzwań, niespokojny duch.

Ola Hołojda - z wykształcenia i zamiłowania animator społeczno–kulturalny, zafascynowana podróżami, antropologią kulturową, artystycznymi formami aktywności ruchowej i wszystkim, co dalekie rutynie i statyczności.

Obejrzyj zdjęcia z Maroka.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)