Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

ForumMarokoJak tanio dojechać

czy ktoś wie jaki może być koszt transportu np z Malagi do Algeciras utworzony 2012-02-22 11:23

Wiadomość Autor
nie mogę znaleźć dogodnego (taniego) połączenia do maroka maj/czerwiec najlepiej z gdn ale niekoniecznie - 2 os. Rozważam prom. Wtedy musiałabym dojechać do Malagi. Czy ktoś może się orientuje ile zapłacę za autobus w hiszpani z Malagi do Algeciras, Tarify czy gdziekolwiek gdzie będę mogła wsiąść na prom?

znalazłam info że prawdopodobnie ten koszt to ok 10 e najpierw do centrum malagi (1e) potem z centrum do Algeciras (10e) jeżeli ktoś coś wie w temacie proszę o info

dla zainteresowanych znalazłam jeszcze to:
http://tarifa.costasur.com/en/time-table-coach.html
mam nadzieję wiarygodne w każdym razie lepiej utknąć w hiszpani niż w londynie...

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 22.02.2012 o 11:51.]
Napisane: 2012-02-22 11:23
Oceń ten wpis
Oceń wpis: + / -
Brak głosów. Oddaj pierwszy głos!
futrro
Twórca tematu
Rank: 0
Od: 2012-02-16
Hej,

a nie lepiej byłoby ci polecieć samolotami?
Tak jak tu jest opisane? http://www.koniecswiata.net/jak-tanio-dojechac/traveltip/?tx_gronkst4t[traveltip_id]=112&tx_gronkst4t[backPID]=2339&cHash=9afe06a8c7bfb443becf0249b6a33a88

Ten sposób chyba jest dość popularny, ponieważ my tak właśnie kupiliśmy bilety za radą naszych znajomych już wcześniej (a dopiero teraz znalazłam to opisane również na tym portalu) - Katowice- Menchaster, Londyn-FEZ, Marakesz-Mediolan, Mediolan-wawa i nie wyszło jakoś strasznie drogo,

no i jest możliwość zwiedzenia dodatkowych miasticon_smile.gif
Napisane: 2012-03-05 00:47
Oceń ten wpis
100% (1/1) uznało ten wpis za pomocny.
Surykatka
Rank: 1
Od: 2012-03-05
chętnie kupiłabym bilet z jakiegokolwiek miasta w polsce jednak podróż z gdańska do np katowic to juz z 12 h + 20 h na lotnisku i w stronę powrotną tak samo... nie wnikam w ceny bagażu do każdego lotuicon_frown.gif jadę na 2 tygodnie z zamiarem trrekingu i troche rzeczy jednak się przyda. Czytam o tych tanich biletach i popadam we frustrację bo dzisiaj nijak się to ma do rzeczywistości - chyba trafiłam na zły czasicon_frown.gif tak czy inaczej kupiłam bilety z berlina do agadiru, do berlina dojadę autobusem bezpośrednio z gdańska (powrót tak samo) przynajmniej w jedną stronę nie czekam na lotnisku (z powrotem niestety już tak, ale jak już dojadę to jestem w domuicon_smile.gif) całość 2 os/2 str 1400 zł
Napisane: 2012-03-05 08:30
Oceń ten wpis
Brak głosów. Oddaj pierwszy głos!
futrro
Twórca tematu
Rank: 0
Od: 2012-02-16

Maroko (grudzień 2008)    Factbook
  • Wiza: do 90 dni niepotrzebna.
  • Ceny: Tani nocleg od 50 Dh/os. + ciepła woda od 5 Dh. Nocleg na dachu hotelu - ok 25 Dh/os. Butelka wody - 6 Dh, obiad w knajpie - od 60 Dh, cola 0,3l - 5Dh. Pociąg Fez-Meknes - 18 Dh, autobus CTM (najdroższa wersja) Fez–Meknes 25 Dh (60 km), autobus Essaouira-Marrakesh - 40 Dh (180 km).
  • Średni dzienny budżet: ok. 300 Dh.
  • Waluta: dirham marokański. 1 MAD = 0.41 zł
  • Najlepszy okres: marzec-maj, wrzesień-listopad (dobra pogoda, brak tłumu).
  • Najgorszy okres: lipiec-sierpień (upał i tłum turystów).
  • Szczepienia: wymagane - brak, zalecane - WZW A i B, BTP, dur brzuszny, meningokoki, żółta febra.
  • Główne międzynarodowe lotniska: Fez, Casablanca, Agadir, Marrakech.
  • Autostop: średni, czasem płatny.
  • Średnia prędkość poruszania się po drogach: 60 km/h.
  • Wtyczki elektryczne: takie jak w Polsce.
  • Języki: angielski, francuski, hiszpański.

Znasz dobrze Maroko?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.