Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mali - Sezon i pogoda

Pogoda. Średnie temperatury miesięczne wynoszą na północy w styczniu 19°C a w lipcu 40°C, natomiast na południu w styczniu 25°C i w kwietniu 31-33°C.

Najlepiej wybrać się do Mali na przełomie roku (grudzień/styczeń) - pogoda jest wówczas idealna. Nie jest ani za gorąco ani za zimno.

 

Sezon. W Mali w zasadzie nie ma zbyt wielu turystów. Najwięcej jest w czasie świąt, kiedy to wielu Francuzów przyjeżdża spędzić w tym kraju wolny czas. Również wtedy wielu emigrantów wraca do kraju aby odwiedzić rodziny.

Najwięcej turystów-pasjonatów zwiedza wioski dogońskie (okolice uskoku Bandiagary) i Timbuktu więc wystarczy ominąć te dwa miejsca i można być prawie pewnym, że innych turystów nie spotkacie.

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Mali?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Dominika Kustosz – absolwentka biologii na UJ, obecnie robi doktorat w Polskiej Akademii Nauk. Jej pasją jest fotografia i podróże. Współpracuje ze studenckim magazynem „SMS”, do którego regularnie pisze artykuły i gdzie jestem redaktorem działu „podróże i przygoda”. Do tej pory miała kilka wystaw fotograficznych (wszystkie w Krakowie). Jest zafascynowana Azją południowo-wschodnią i Afryką.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)