Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mali - Highlight

Mali to kraj pustynnny. Nie ma dostępu do morza, a od jednego horyzontu po kolejny wypełniony jest piaskiem... Po pewnym czasie piasek otacza was ściśle i bezwzględnie. Macie go we włosach, w zębach, miedzy włóknami ubrań, w butach i w jedzeniu, a wasza skóra przyjmuje odcień pustyni z powodu pyłu, który was oblepia.

Nie ma tu wielu turystów. Ci, którzy przyjeżdżają, są głównie z Francji i odwiedzają swoje dalsze i bliższe rodziny lub z Niemiec - i przyjechali sprzedać kolejnego mercedesa. Najwięcej turystów-pasjonatów można spotkać w wioskach dogońskich (w rejonie Uskoku Bandiagary), które są największą i najbardziej znaną atrakcją Mali.  

Malijczycy są niezwykle mili i przyjaźni i nie powinniście się obawiać kontaktów z nimi. Nie zdarzają się tu kradzieże czy napaści na turystów. Wielu z nich wie gdzie jest Polska, kim jest Wałęsa i Jan Paweł II, znają naszą stolicę a starsi potrafią powiedzieć całkiem sporo faktów z naszej historii - tej dawnej i tej najmłodszej. Warto więc przed wyjazdem dowiedzieć się choć kilku rzeczy o Mali, aby nie pokazać się od strony ignorancji.

Dominika Kustosz

Znasz dobrze Mali?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Dominika Kustosz – absolwentka biologii na UJ, obecnie robi doktorat w Polskiej Akademii Nauk. Jej pasją jest fotografia i podróże. Współpracuje ze studenckim magazynem „SMS”, do którego regularnie pisze artykuły i gdzie jestem redaktorem działu „podróże i przygoda”. Do tej pory miała kilka wystaw fotograficznych (wszystkie w Krakowie). Jest zafascynowana Azją południowo-wschodnią i Afryką.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)