Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Mali - Czego nie warto

W Bamako nie warto się wybierać na rejs łodzią piroque po Nigrze. Rejsik jest nudny, nie ma żadnych ładnych widoków, a łodzie przeciekają. Zwiedzanie „wyspy baobabów” jest czystą kpiną. Jest na niej kilka drzew i trzeba do nich sporo iść. Dużo okazalsze drzewa rosną w okolicach samej stolicy i możecoe je podziwiać jadąc autobusem do innych miejscowości.

Następną atrakcją rejsu po Nigrze jest zwiedzanie „wyspy krokodyli”. Oczywiście słowo „wyspa” nie ma tu żadnego zastosowania, ponieważ przybijacie do jednego z brzegów Nigru i zostajecie zaprowadzeni do małego betonowego basenu, w którym znajduje się kilka umęczonych zwierząt. Krokodyle oglądamy patrząc na nie z góry przez metalowe pręty zbrojone. Jest to raczej przeżycie przykre i wzbudzające uczucia ochrony praw zwierząt aniżeli przyjemne spotkanie z dziką przyrodą.   

Trzeba uważać na miejscowe biura podroży. Od turystów z Europy chcą ściągnąć po 1000 euro za tydzień pobytu w Mali.

Można odpuścić sobie zwiedzanie Gao.

Znasz dobrze Mali?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Dominika Kustosz – absolwentka biologii na UJ, obecnie robi doktorat w Polskiej Akademii Nauk. Jej pasją jest fotografia i podróże. Współpracuje ze studenckim magazynem „SMS”, do którego regularnie pisze artykuły i gdzie jestem redaktorem działu „podróże i przygoda”. Do tej pory miała kilka wystaw fotograficznych (wszystkie w Krakowie). Jest zafascynowana Azją południowo-wschodnią i Afryką.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)