Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Madagaskar - Sezon i pogoda

Pogoda. Madagaskar charakteryzuje się zróżnicowaniem klimatycznym. Wschodnie wybrzeże wyspy to klimat równikowy wilgotny, gdzie opady występują regularnie niemal przez cały rok. Nasilenie opadów przypada na okres od końca listopada do marca / początku kwietnia (pora deszczowa). Wybrzeże nawiedzają cyklony i sztormy, siejąc niemałe spustoszenie.

Z kolei na plateau i zachodnim wybrzeżu jest klimat podrównikowy suchy. Centralny płaskowyż i wyżyny poniżej są suche i chłodne od maja do października (pora sucha), w porze deszczowej, pomimo licznych burz, są ciepłe. Południe Madagaskaru jest bardzo suche, nie pada tam prawie nigdy.

 

Sezon. Według wielu warto podróżować od kwietnia do października, żeby uniknąć intensywnych opadów w czasie pory deszczowej. Ja polecam podróżowanie w okresie luty-kwiecień, ewentualnie wrzesień–listopad. Mało turystów i bardzo zielono.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Madagaskar?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Jusis - absolwentka geologii, giżycczanka z serca Mazur, wielbicielka gór w każdym wydaniu. Pasjonatka zwietrzałych dolomitów, szczególnie tych tatrzańskich, zwolenniczka nieprzetartych szlaków i miłośniczka dużych przechyłów. Nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów, zarówno tych ekstremalnych jak i tych mniej. Utwierdza się w przekonaniu, że jeśli człowiek nie ma pasji - nie ma nic.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)