Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Madagaskar - Na co uważać

Mieszkańcy. Pomimo przyjaznego nastawienia Malgaszy do turystów, ich serdeczności oraz chęci niesienia pomocy, trzeba uważać na drobne kradzieże. Zazwyczaj łupem rabusiów padają aparaty fotograficzne i bagaż podręczny w środkach lokomocji. 

W przypadku  zgłoszenia kradzieży na komisariacie trzeba się liczyć z wielogodzinnym, nie przynoszącym żadnego rezultatu przesłuchaniem. Szkoda czasu.

 

Kanty i oszustwa. Drobne oszustwa wśród taksówkarzy czy pousse – poussierzy. W celu uniknięcia tego typu zajść warto ustalić cenę przed odbyciem kursu.

Woda. Zalecane jest spożywanie wody butelkowej. Trzeba uważać na lód serwowany w drinkach w restauracjach, barach itp.

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. (dodaj swoje informacje)

Trudności w poruszaniu się po kraju. Fatalny stan dróg. W porze deszczowej wiele dróg jest praktycznie nieprzejezdnych, w tym np. do Parku Narodowego Tsingi de Bemaraha.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. Duże ryzyko zachorowania na malarię i dengę. Najbardziej zagrożone rejony to wschodnie wybrzeże. Przed wylotem warto zaopatrzyć się w leki przeciwmalaryczne.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - obowiązkowe
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Madagaskar?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Jusis - absolwentka geologii, giżycczanka z serca Mazur, wielbicielka gór w każdym wydaniu. Pasjonatka zwietrzałych dolomitów, szczególnie tych tatrzańskich, zwolenniczka nieprzetartych szlaków i miłośniczka dużych przechyłów. Nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów, zarówno tych ekstremalnych jak i tych mniej. Utwierdza się w przekonaniu, że jeśli człowiek nie ma pasji - nie ma nic.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)