Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Madagaskar - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Malgasze są bardzo mili, serdeczni, otwarci i chętnie służą pomocą. Dzieciaki są cudowne, jak już tylko przyzwyczają się do obecności białego turysty, nie odstępują go na krok, naśladują każdy jego ruch. Tak jest przynajmniej w małych wioskach.

Przydatne języki. Mieszkańcy Madagaskaru posługują się głównie językiem malgaskim. Obok niego na wyspie powszechny jest również francuski. Bez znajomości podstawowych zwrotów oraz liczebników po francusku komunikacja w większości miejsc, wliczając także stolicę, może okazać się niemal niemożliwa.

Porozumiewanie się na miejscu po angielsku jest mocno kłopotliwe (głównie informacje turystyczne, konsulaty, itp.). Język ten powszechny jedynie wśród przyjezdnych turystów.

 

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Religia. (dodaj swoje informacje)

Co warto przywieźć na pamiątkę. (dodaj swoje informacje)

Znasz dobrze Madagaskar?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Jusis - absolwentka geologii, giżycczanka z serca Mazur, wielbicielka gór w każdym wydaniu. Pasjonatka zwietrzałych dolomitów, szczególnie tych tatrzańskich, zwolenniczka nieprzetartych szlaków i miłośniczka dużych przechyłów. Nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów, zarówno tych ekstremalnych jak i tych mniej. Utwierdza się w przekonaniu, że jeśli człowiek nie ma pasji - nie ma nic.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)