Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Madagaskar - Highlight

Smukłe baobaby, zabawne lemury, różnobarwne kameleony czy znana wszystkim postać Beniowskiego – to pierwsze hasła, które kojarzą się z Madagaskarem. Ta czwarta co do wielkości wyspa na świecie, uważana przez jednych za „Czerwoną Wyspę” ze względu za barwę tutejszych gleb laterytowych, przez innych za „Wyspę Lemurów” daje schronienie ponad 50 różnym gatunkom tych stworzeń.

Madagaskar ze swoim unikalnym mikroklimatem, po oderwaniu się od Afryki blisko 165 mln lat temu, stał się jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie zachowały się endemiczne gatunki roślin i zwierząt, gatunki spotykane tu i nigdzie indziej.

Swym zróżnicowaniem i bogactwem wyspa ta przyciągała już od wielu lat nie tylko botaników czy zoologów, ale także stała się doskonałym poligonem badawczym dla geologów zwabionych tu cennymi minerałami czy znawców kuchni przyciągniętych wonnymi przyprawami.

Miejsce to ma w sobie magię, która przyciąga niezliczoną ilością kontrastów. Tu czas płynie zupełnie innym rytmem. Będąc tu po raz pierwszy, zapragniesz wrócić powtórnie.

Katarzyna Jusis

Znasz dobrze Madagaskar?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Jusis - absolwentka geologii, giżycczanka z serca Mazur, wielbicielka gór w każdym wydaniu. Pasjonatka zwietrzałych dolomitów, szczególnie tych tatrzańskich, zwolenniczka nieprzetartych szlaków i miłośniczka dużych przechyłów. Nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów, zarówno tych ekstremalnych jak i tych mniej. Utwierdza się w przekonaniu, że jeśli człowiek nie ma pasji - nie ma nic.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)