Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Madagaskar - Co warto

Miasta. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. Oddalone ok. 20km od Antsirabe malownicze jezioro Lac Tritriva urzeka barwą i kształtem zbliżonym do konturów wyspy. Jezioro położone jest wewnątrz krateru wulkanicznego z bardzo stromymi brzegami, uniemożliwiającymi zejście do wody. Okolica bogata w liczne wygasłe stożki wulkaniczne.

Słynna Aleja Baobabów znajduje się około 25 km od Morondawy. Jest to miejsce niezwykłe ze względu na rosnące wzdłuż drogi smukłe baobaby. Jak uważają Malgasze, z korzeniami rosnącymi do nieba.

 

Zwiedzanie. (dodaj swoje informacje)

Kultura. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. Idealne miejsca do nurkowania to na zachodnim wybrzeżu - okolice Tulearu oraz archipelag wysp na północy: Nosy Be, Nosy Komba i Nosy Tanikely.

Trekking. Park Narodowy Isalo w okolicach Ranonhiry, jeden z najliczniej odwiedzanych parków na wyspie ze względu na doskonałą lokalizację tuż przy głównej drodze prowadzącej do Tulearu. Atrakcją turystyczną tego miejsca są liczne formy skalne zbudowane z gruboławicowych piaskowców, które w wyniku erozji utworzyły fantazyjne kształty. Z pasmo górskiego roztacza się niesamowity widok na rozległą trawiastą równinę.
Podczas dwu-trzydniowego wypadu do parku można podziwiać nie tylko formy skalne, ale również wąskie kaniony czy malownicze wodospady usytuowane w gęstym lesie, a wśród  koron drzew liczne lemury.

 

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. Trzydniowy spływ pirogami, łodziami wydrążonymi z jednego kawałka drewna, rzeką Tsiribihiną. Pirogi poza sternikiem mieszczą dodatkowo dwie osoby. W czasie spływu nocuje się w namiotach nad brzegiem rzeki, spożywa prowiant przygotowany przez sternika-kucharza.

Spływ rzeką to niesamowite przeżycie, gdyż można przyjrzeć się z bliska mieszkańcom okolicznych malgaskich wiosek usytuowanych nad brzegiem rzeki, jak również podziwiać wyjątkowo bogaty świat flory i fauny. Do największych atrakcji należą czaple, lemury buszujące w koronach drzew, nietoperze wiszące na skalnych ścianach, żółwie oraz krokodyle. Dodatkową atrakcję turystyczną podczas spływu są liczne wodospady spadające wprost do rzeki.

 

Plaże i wyspy. Archipelag wysp położony u północno - zachodniego wybrzeża Madagaskaru to miejsce, które swym urokiem przyciąga turystów z całego świata. Dostać się tam można z lądu z portu Ankify - wodolotem bądź innymi łodziami, ewentualnie samolotem z większych miast - na wyspę Nosy Be. W skład archipelagu poza Nosy Be wchodzą następujące wysepki z przepięknymi piaszczystymi plażami: Nosy Komba, Nosy Tanikely oraz mniej znane Nosy Sakatia i Nosy Iranja.

Charakter wulkaniczny wysp zachwyca licznymi jeziorami w kraterach oraz wygasłymi stożkami wulkanicznymi. Formy skał wulkanicznych pod powierzchnią wody sprzyjały rozwojowi raf koralowych, szczególnie widocznych u wybrzeży malowniczej wyspy Nosy Tanikely. Bogata rafa koralowa u wybrzeży tej bezludnej wysepki daje schronienie licznym żółwiom wodnym i tysiącom barwnych rybek o przedziwnych kształtach.

 

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. (dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba. Ludziom cierpliwym i zdystansowanym do otoczenia. Kochającym dziką przyrodę i ekstremalne warunki terenowe. Zapalonym wspinaczom i wytrawnym nurkom oraz wszystkim, którzy cenią sobie uroki „czarnego kontynentu”.

Znasz dobrze Madagaskar?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Jusis - absolwentka geologii, giżycczanka z serca Mazur, wielbicielka gór w każdym wydaniu. Pasjonatka zwietrzałych dolomitów, szczególnie tych tatrzańskich, zwolenniczka nieprzetartych szlaków i miłośniczka dużych przechyłów. Nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów, zarówno tych ekstremalnych jak i tych mniej. Utwierdza się w przekonaniu, że jeśli człowiek nie ma pasji - nie ma nic.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)