Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kenia - Sezon i pogoda

Pogoda. Najgorszy czas na przyjazd to październik i listopad. Leje jak z cebra i spokojnie można wtedy zapomnieć o goreteksowych kurtkach przeciwdeszczowych czy takich samych spodniach. Tropikalne ulewy.

W tym roku lało (2008) nawet w Ukambani, co samo w sobie było niespodzianką dla Kenijczyków. Jest to bowiem jeden z najsuchszych regionów kraju. Leje w tym czasie w Nairobi, Mombasie czy w okolicy Mount Kenya.

Poza tym czasem każdy inny termin na przyjazd wydaje mi się odpowiedni. (MZ)

W październiku i listopadzie wcale nie jest tak źle. Co prawda, na zachodzie kraju trwa mała pora deszczowa, ale to zwykle oznacza dwie godziny deszczu dziennie. Zresztą z powodu zmian klimatycznych pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna i coraz trudniej powiedzieć kiedy będzie padać, a kiedy będzie gorąco i sucho. (ŁB)

 

Sezon. Zwykle najgoręcej i najbardziej sucho jest w grudniu i styczniu i wtedy też jest w Kenii najwięcej turystów. Ceny wielu noclegów w tym czasie są wyższe. (ŁB)

Aktualna pogoda.Autor

Marek Zwierz - mieszka i pracuje w Kenii od roku. Przejechał cały kraj. Zajmuje się leczeniem ludzi w rejonach pozbawionych jakiejkolwiek pomocy lekarskiej. Bywa w miejscach, do których nie docierają turyści, ale też w Masai Mara czy na szczycie Mount Kenia. Nigdy nie korzysta z usług z biur podróży.

Łukasz Bartosik - Na co dzień doktorant i wolontariusz PAH. Od czasu do czasu posiadacz nie do końca racjonalnych pomysłów. Entuzjasta taniego podróżowania i poznawania ludzi.
www.bartoszinkenya.wordpress.com 

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)