Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Ghana - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy czas.
Jeśli chcecie się cieszyć dobrą pogodą, powinniście wybrać porę suchą, (styczeń-luty). W tych miesiącach w Ghanie trwa lato i temperatury wahają się w granicach od dwudziestu kilku do prawie czterdziestu stopni. Również niektóre drogi – nieprzejezdne w okresie deszczowym, w porze suchej można bez problemu pokonać.

Najgorszy czas.
Jeżeli nie boicie się deszczu oraz błota, pozostają pory deszczowe, jednak musicie wówczas włożyć nieco więcej rzeczy do plecaka. Także zwiększyć czujność na insekty roznoszące choroby. (KJ)

Pora  deszczowa nie jest taka zła. Niekiedy rzeczywiście pada, ale nie są to duże opady. Pomimo deszczów nie jest zimno. Pozytywną stroną jest temp. maksymalna do 25 stopni. a także bujny rozkwit roślinności, co ma znaczenie podczas podziwiania rezerwatów. (JZ)

 

Sezon. Ghana nie jest krajem do którego zjeżdżają rok rocznie wielotysięczne roje turystów, dlatego nawet kurorty plażowe, które są ich największym skupiskiem, nie są zatłoczone. (KJ)

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Ghanę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Krzysztof Jurusik - ma 27 lat, kiedyś studiował „dziennikarstwo i komunikację społeczną”, z czego jest bardzo zadowolony. Od małego jednak zakochany jest w Afryce. Być może tę dziwną miłość przejął z serii programów telewizyjnych „Pieprz i wanilia”, ale dzięki niej odważył się zrealizować jedno z marzeń; odwiedził „czarny” kontynent i zaangażował się w pracę na rzecz dzieci.

Joanna Zalewska - jest lekarzem, mieszka w Bydgoszczy. W 2003 r. była w Ghanie na trwających 6 tygodni praktykach z uczelni.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)