Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Ghana - Gdzie spać

Sammo Guest House w Cape Coast – miejsce o niezłym standardzie, które oferuje różnej wielkości pokoje z łazienkami i bez. Ceny są niestety hotelowe – ale po negocjacjach mogą ulec zmianie. Za pokój czteroosobowy – 2 podwójne łóżka – z łazienką, zapłacić trzeba 20 GHC za noc.

Hotel Mainland w Akrze –pokój dwuosobowy o bardzo dobrym standardzie kosztuje 20 GHC. Na dachu hotelu znajduje się przyjemny bar, skąd roztacza się widok na całą stolicę Ghany. Względem centrum hotel nie posiada jednak najlepszej lokalizacji a taksówki nie są najtańsze. Restauracja hotelowa oferuje smaczne jedzenie w dobrych cenach, a dla gości hotelowych także darmowe śniadanie.

Pacific Hostel w Hohoe – znakomite miejsce o wysokim standardzie, w którym pokoje dwuosobowe można wynająć w cenie 10 GHC. Pokój bez łazienki, ale współdzielona łazienka jest ok. Dobry punkt wypadowy w kierunku wodospadów Wli Waterfalls. Centrum miasteczka (stację) z hostelem, dzieli około kilometr wędrówki.

Każde z wymienionych miejsc posiada moskitiery na oknach oraz wentylatory, których pracy nie można przecenić. (KJ)

Accra - Calvary Methodist Guesthouse, niedaleko Muzeum Narodowego. (JZ)

Znasz dobrze Ghanę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Krzysztof Jurusik - ma 27 lat, kiedyś studiował „dziennikarstwo i komunikację społeczną”, z czego jest bardzo zadowolony. Od małego jednak zakochany jest w Afryce. Być może tę dziwną miłość przejął z serii programów telewizyjnych „Pieprz i wanilia”, ale dzięki niej odważył się zrealizować jedno z marzeń; odwiedził „czarny” kontynent i zaangażował się w pracę na rzecz dzieci.

Joanna Zalewska - jest lekarzem, mieszka w Bydgoszczy. W 2003 r. była w Ghanie na trwających 6 tygodni praktykach z uczelni.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)